Korpus

Náplň

 • 5 žloutků
 • 160 g cukru krupice
 • 70 g hladké mouky
 • 450 ml mléka
 • špetka soli
 • 150 g másla
 • 130 g 70% čokolády

Na ozdobu

 1. Těsto. Smíchejte mandlovou mouku, cukr, kakao, máslo, hladkou mouku a sůl a vypracujte směs podobnou drobence. Přidejte vejce a vypracujte hladké těsto, ale nehněťte ho příliš dlouho, jinak se s ním bude špatně pracovat. Pokud je těsto příliš suché, přidejte ještě lžíci ledové vody.
 2. Těsto dejte na hodinu chladit do lednice a poté z něj vyválejte placku o průměru asi 28 cm a vyložte jím vroubkovanou formu o průměru 24 cm. Okraje seřízněte a opět dejte na půl hodiny vychladit.
 3. Troubu předehřejte na 180 stupňů. Dno těsta propíchejte vidličkou, položte na něj vrstvu pečicího papíru a posypejte suchými fazolemi. Pečte 15 minut, poté odstraňte fazole i papír a dopékejte ještě 10 minut nebo dokud není korpus upečený.
 4. Krém. V misce smíchejte žloutky s cukrem a ruční metličkou vyšlehejte do světlé pěny, trvá to asi minutu. Do této směsi přidejte mouku a rozmíchejte, aby s ní nezůstaly žádné hrudky.
 5. Mléko dejte do hrnce, přidejte sůl a přiveďte k varu. Po troškách přilévejte k vaječné směsi, ale tu u toho neustále míchejte, aby se nesrazila.
 6. Celou tuto směs pak nalijte zpátky do hrnce a na středním plameni míchejte metličkou tak dlouho, dokud se z í nestane hustý pudink. Tohle je nejtěžší dřina a bude vás z toho bolet ruka, ale nepřestávejte míchat, aby se pudink nesrazil nebo nepřipálil.
 7. Vařte ještě asi další minutu, pak odstavte z plotny a míchejte další minutu. Zbytkové teplo z hrnce by mohlo krém srazit. Ochutnejte a ujistěte se, že v krému nejde cítit mouka, jinak ho musíte vařit ještě déle.
 8. Krém přemístěte do kovové misky a přidejte nalámanou čokoládu a máslo na kostičky. Nechejte chvíli stát, teplo krému rozpustí čokoládu i máslo, a pak ručně promíchejte.
 9. Krém nechejte chladnout půl hodiny při pokojové teplotě, občas promíchejte. Pak si vezměte kus potravinářské fólie, překryjte jí povrch krému (musí se ho přímo dotýkat) a nechejte přes noc v lednici.
 10. Další den krém promíchejte a rozmixujte tyčovým mixérem. To mu dodá více jemnosti, odstraní případné hrudky a hezky pudink našlehá.
 11. Do upečeného korpusu nalijte pudinkový krém, uhlaďte a posypejte růžovým pepřem a borůvkami. Dejte ještě alespoň na hodinu chladit a pak už ho můžete konečně sníst.