„Objevte kouzlo francouzské kuchyně s naším rychlým a snadným receptem na Bugnes. Tyto malé křupavé koblihy je skutečným potěšením vychutnat si je, ať už k snídani, svačině nebo kdykoli během dne.

Postupujte podle našich jednoduchých pokynů a vychutnejte si tyto autentické pochoutky! »OZNÁMENÍ

Příprava: 30 min
Vaření: 15 min

SLOŽENÍ: 4 LIDÉ.

– 500 g mouky
– 3 vejce
– 100 g másla
– 1 sáček prášku do pečiva
– 2 polévkové lžíce. citronová šťáva
– 1 polévková lžíce. lžíce rumu
– 1 l rostlinného oleje na smažení
– 2–3 polévkové lžíce. lžíce moučkového cukru
– 1 špetka soli

PŘÍPRAVA:

Při přípravě těsta na bugnes začněte nakrájením másla na kousky a poté jej rozpusťte v hrnci na mírném ohni nebo v mikrovlnné troubě. Poté do salátové mísy nalijte mouku a droždí, přidejte vejce a vše promíchejte.

Poté přidejte rozpuštěné máslo, sůl, rozpuštěné máslo, citronovou šťávu a rum, vše promíchejte konečky prstů a poté rychle hněteme těsto, dokud není velmi homogenní (pokud je příliš lepivé, přidejte trochu mouky).

Pro vytvoření buchet rozválejte všechno těsto pomoučeným válečkem na pomoučené pracovní ploše tak, abyste získali základ těsta o tloušťce několika milimetrů. Těsto rozválejte na kosočtverce (nožem nebo cukrářským kolečkem). U každého diamantu začněte tím, že uděláte malý zářez, poté jej roztáhnete rukou a protáhnete jím dva nejkratší špičaté úhly bugne.

Chcete-li vařit bugnes, rozehřejte olej na smažení ve fritéze nebo hrnci. Housky ponořte do rozpáleného oleje, nechte asi 3 až 4 minuty vařit, vyndejte je dozlatova, nechte okapat na savém papíru a podávejte posypané moučkovým cukrem.

TIPY

K dalšímu dochucení buňek můžete použít mandlový prášek, vanilkový cukr… A pokud je chcete mít ještě jemnější a nadýchanější, nahraďte prášek do pečiva pekařským droždím a těsto nechte kynout v salátové míse (pod hadříkem a při pokojové teplotě) po dobu alespoň 4 hodin před hnětením, aby se odstranil plyn, a poté jej rozetřete na pracovní plochu.