Objevte kouzlo expresní snídaně s naším receptem na jablečné palačinky hotové za pouhou 1 minutu. Tyto lahodné palačinky jsou ideální pro rušná rána, kde záleží na každé minutě, bez kompromisů v chuti nebo kvalitě.

Naše 1-minutové jablečné palačinky jsou víc než jen rychlé řešení: představují skutečnou kulinářskou revoluci a nabízejí možnost vychutnat si nadýchané a chutné palačinky v rekordním čase. Díky své ovocné sladkosti a lehké struktuře jsou tyto palačinky explozí chutí, které potěší celou rodinu.OZNÁMENÍ

Příprava tohoto receptu je hračka, jednoduchý návod a ingredience už pravděpodobně máte ve své kuchyni. Postupujte podle našich podrobných kroků a připravte se na lahodné a rychlé jablečné palačinky na požitkářskou snídani bez stresu.

Příprava: 10 minut
Vaření: 10 minut
Celková doba: 20 minut
Počet porcí: přibližně 8 frittat
Kalorie: 90 na frittatu

Ingredience:

150 g bílého jogurtu
140 g mouky (dle vlastního výběru)
1 oloupané a nastrouhané jablko
2 lžičky sladidla ze stévie (nebo alternativně 1 lžíce medu nebo agávového sirupu)
1 vejce
1 špetka soli
½ lžičky prášku do pečiva
kapka oleje na pánev

příprava:

Začněte rozklepnutím vajíčka do misky, přidejte sladidlo (nebo med nebo sirup) a ingredience dobře prošlehejte metličkou.

Poté přidejte špetku soli, oloupané a nastrouhané jablko, stejně jako jogurt a dobře promíchejte stěrkou.

Prosejte a zapracujte mouku předem smíchanou s droždím a poté míchejte, dokud nezískáte hladkou a homogenní směs.

Nakonec kápněte trochu oleje na nepřilnavou pánev, přidávejte po několika lžících těsta (podle kapacity vaší pánve), vytvarujte je do kulatého tvaru typického pro frittaty (nebo lívance) a opékejte z obou stran, dokud zlatavě hnědá. Postup opakujte, dokud těsto nespotřebujete.

Jakmile jsou hotové, podávejte je tak, jak jsou, nebo je doplňte lžící lehkého džemu, proteinové pomazánky, čerstvého ovoce nebo jednoduše jogurtu!

Francesca:

Spisovatel náhoda a vášeň, vždy jsem miloval psaní, a proto jsem se rozhodl spolupracovat s blogy. Nemám oblíbená témata, prostě musí být téma, o kterém se dá psát a já se do toho vrhám po hlavě.