Objevte recept na čokoládový krém ve stylu Danette s Thermomixem, čokoládový dezertní krém s krémovou texturou, ideální k vychutnání jako dezert nebo svačina.

Jako mnozí z vás pravidelně testuji nové recepty se svým Thermomixem. Tentokrát jsem se chtěla pustit do velmi známého dezertu… Danette!
Ano ano…miluji čokoládové dezerty, to je fakt, realita! Takže jsem si chtěl vyrobit svůj vlastní jogurt s Thermomixem. A tady je můj recept…OZNÁMENÍ

Doba přípravy: 1 minuta
Doba vaření: 11 minut
Celková doba: 12 minut

Na přibližně 8 čokoládových bonbonů potřebujete:

4 vejce
150 g hořké čokolády (za mě Weiss)
1 litr mléka (polotučné nebo plnotučné podle chuti)
30 gramů kakaového prášku
150 gramů cukru
40 gramů mouky

příprava:

Na čokoládu, protože jsem měl po ruce Weiss, jsem ji použil, protože je velmi, velmi dobrá. Samozřejmě platí, že čím kvalitnější budete mít čokoládu, tím kvalitnější budete.

Upřímně, je to jeden z nejméně komplikovaných receptů, které znám, pro první krok stačí dát do misky Thermomixu všechny prvky kromě čokolády a vše míchat asi 7 sekund při rychlosti 4 .

Jakmile se ingredience dobře promíchají, naprogramujte provoz na 10 minut, rychlost 3 při 90 °C. Zůstaňte před Thermomixem a 1 minutu po spuštění tohoto cyklu vložte čokoládu.

To je ono, je hotovo! Nakonec je tam hodně textu za nic moc

Pro ty, kteří se chtějí bavit, prostě respektujte dávkování a přidejte čokoládu, která vám udělá radost, nebo jakoukoli přísadu, proč ne. Neváhejte a napište mi do komentářů, jak to chodí.