Zjistěte, jak připravit tento nefalšovaný piškot. Dort, který poslouží jako základ pro všechny vaše sladké výtvory: opera, moka, černý les, ovocná pěna, hrušně atd.

Tento piškotový dort je ideální pro přípravu jahodového dortu a připravuje se jednoduše a snadno…OZNÁMENÍ

Ingredience / pro 6 osob:

130 g cukru
35 g mouky
75 g kukuřičného škrobu
4 velká vejce
sáček prášku do pečiva
sáček vanilkového cukru
špetka soli

Realizace :

Obtížnost: Snadná
Příprava: 10 minut
Vaření: 20 minut
Odpočinek: 3 hodiny
Celkový čas: 3 hodiny 30 minut

PŘÍPRAVA:

KROK 1
Pro šlehání piškotového dortu do měkkých špiček: předehřejte troubu na 180 °C v režimu konvekce. Oddělte bílky od žloutků a žloutky nechte v lednici. Misku vašeho Thermomixu dokonale osušte a přidejte sníh z bílků. Nabíjejte turbodmychadlem po dobu 5 sekund/rychlost 8, aby se molekuly rozbily, poté šleháme 3 minuty/rychlost 4.

KROK 2
Když spotřebič zazvoní, zkontrolujte, zda jsou bílky pevné. Pokud si nejste jisti, otočte mísu dnem vzhůru na 2 nebo 3 sekundy a nezapomeňte vyjmout metlu.

Bílky by se měly přilepit na dno nádoby. Pokud ne, zapněte zařízení znovu na 30 sekund.

KROK 3
Příprava piškotového těsta: jakmile jsou bílky dokonale vyšlehané, přidejte do mísy vanilkový cukr a bílý cukr a poté spusťte Thermomix bez sejmutí metly po dobu 40 sekund/rychlost 4. Poté přidejte žloutek a metličkou zapněte spotřebič na 40 sekund/rychlost 4.

KROK 4
Mezitím smíchejte droždí, kukuřičný škrob a mouku, dokud nevytvoří homogenní celek. Prosejte a přidejte tuto směs do mísy spotřebiče a naprogramujte 1 minutu/rychlost 2.

KROK 5
Poslední krok při přípravě piškotového těsta: do směsi přidejte špetku soli a poté naprogramujte 20 sekund/rychlost 3. Když přístroj zazvoní, zkontrolujte konzistenci těsta, které by mělo být lehké a vzdušné.

KROK 6
Příprava piškotu: kulatou formu o maximálním průměru 23 centimetrů máslem, nejlépe silikonovou, aby se usnadnilo rozbalování, a poté do ní nalijte přípravek. V troubě předehřáté na 180 °C pečte piškot asi dvacet minut v režimu ventilátoru.

KROK 7
Po 20 minutách vložte do piškotu čistý nůž. Pokud nůž vyjde vlhký, pokračujte ve vaření několik minut. Pokud čepel vyjde suchá, můžete piškot vyjmout.

8.
KROK Nechte piškot vychladnout na vzduchu po dobu 1 hodiny a poté jej vložte na 2 hodiny do lednice. Pak si můžete vybrat, zda si svůj piškotový dort pochutnáte na obyčejném nebo nacpaném.

Dokončit :

V tomto druhém kroku piškot rozřízněte po šířce dlouhým ostrým nožem a naplňte karamelem, čokoládou, medem, marmeládou nebo i pomazánkou. Oba díly piškotu opět slepte a podávejte!