Objevte tento recept na kdoulovou pastu, rychlý a snadný na přípravu. Lahůdka, kterou si jednou za rok na podzim v období kdoulí rozhodně musíte udělat. Je to lahodné, toto ovoce, které je tak dobré, a přesto na něj spotřebitelé postupně zapomínají, si musíte vychutnat

Ingredience / pro 12 osob:OZNÁMENÍ

Na 120 kusů přibližně
1 kg kdoule
1 kg cukru
1 l vody

Realizace :

Obtížnost: Snadná
Příprava: 25 minut
Vaření: 1 hodina 30 minut
Odpočinek: 2 hodiny
Celkový čas: 3 hodiny 55 minut

PŘÍPRAVA:

KROK 1
Příprava kdoulí: začněte pečlivým omytím kdoulí, abyste odstranili chmýří. Tento krok je důležitý, protože slupka kdoulí zůstane zachována pro recept. Ve skutečnosti obsahuje pektin, přírodní želírující činidlo, velmi užitečné pro výrobu dobré kdoulové pasty. Poté kdoule nakrájejte na čtvrtiny, abyste odstranili semínka a všechny tvrdé části.

KROK 2
Před vložením do varoma udělejte plátky o šířce přibližně 1 cm a poté nalijte litr vody do termomixové misky. Zvolte program Varoma pro vaření po dobu 45 minut. Po dokončení prvního vaření by se kousky kdoule měly snadno nakrájet lžící. Šťávu uvolněnou ovocem lze uložit do jiného receptu nebo jednoduše na výrobu kdoulového želé.

KROK 3
Příprava kdoulové pasty: zvažte vařené ovoce a přidejte stejné množství cukru. Spusťte znovu program Varoma na přibližně 40 minut. Po uvaření se plody změní na červenou pastu. Chcete-li získat velmi jemnou pastu, vařte ovoce pomalu, mezi 105 °C a 107 °C.

KROK 4
Pro lepší uchování je vařte ve velkém filetu při teplotě 107 °C až 110 °C. Pozor, pro kontrolu teploty nejdříve zastavte thermomix. Toto červené těsto vložte do formiček (typ dortové formy), aby vychladlo. Chcete-li to provést, počkejte alespoň dvě hodiny. Po vychladnutí těsto ztuhne, takže se snadno rozlévá.

KROK 5
Nakonec nakrájejte malé kostičky a obalte je v moučkovém cukru, aby se úplně obalily. Chcete-li vyrobit menší množství kdoulové pasty, je důležité přizpůsobit dobu vaření.

KROK 6
Uchovávání kousků kdoulové pasty: Chcete-li kdoulovou pastu uskladnit, vložte kousky do vzduchotěsné krabice mezi dvě vrstvy moučkového cukru a dobře ji uzavřete, aby byla domácí cukrovinka chráněna.

Dokončit :

Kdouloňová pasta je pochoutka podávaná na topinkách s kozím nebo ovčím sýrem. V tomto případě udělejte tenké plátky pomocí škrabky a těsně před podáváním je jemně položte na sýr. Kdoulovou pastu si můžete vychutnat také s kostkami tofu nebo jednoduše samotnou jako cukrovinku, abyste ocenili všechny chutě.