Lžícová sušenka Thermomix, která je nezbytná pro přípravu tiramisu a charlotte, je velmi jednoduchá na přípravu.

Stačí vyšlehat sníh z bílků a udělat pusinku, do které pak jemně zapracujte mouku a škrob. Základní recept pro všechny oblíbené pečivo.OZNÁMENÍ

Ingredience:

3 velká vejce
30 g mouky
30 g kukuřičného škrobu
60 g moučkového cukru
moučkový cukr

PŘÍPRAVA:

KROK 1
Začněte oddělením bílků od žloutků ve dvou různých miskách. Poté nalijte bílky do misky Thermomix. Udělejte 2 po sobě jdoucí Turbo zdvihy, abyste je emulgovali.

KROK 2
Vložte šlehací metlu do nádoby Thermomix a přidejte cukr. Z bílků šlehejte 3 min, 37°C, rychlost 3,5.

KROK 3
Přidejte žloutky, míchejte 10 sekund, rychlost 2. Poté směs nalijte do salátové mísy.

KROK 4
Přes salátovou mísu současně prosijte mouku a škrob. Mezi každým přidáním jemně a jemně promíchejte špachtlí. Jakmile zapracujete všechny prášky a těsto je homogenní, nalijte směs do cukrářského sáčku s tryskou č. 10 (viz Tipy).

KROK 5
Sušenky nandejte lžící na plech pokrytý pečícím papírem. Vytvářejte dlouhé klobásy o délce 10 až 12 cm, dbejte na to, aby byly dobře rozmístěny, protože při pečení v troubě nabobtnají.

KROK 6
Předehřejte troubu na tl.7 (200°C).

KROK 7
Zatímco se trouba zahřívá, posypte sušenky moučkovým cukrem a propasírujte jej přes malé sítko na čaj. Nechte několik minut sedět. Poté piškoty opět posypeme prosátým moučkovým cukrem.

KROK 8
Vložte do trouby a pečte 8 až 10 minut, dokud lehce nezhnědne. Necháme vychladnout na mřížce.

TIPY:

Nemáte-li trysku č. 10 pro nanášení každé lžičky sušenky s Thermomixem, nalijte těsto do sáčku bez trysky a poté sáček odřízněte tak, abyste získali průměr 1 cm. Protože těsto na sušenku není příliš tekuté, můžete jej použít bez trysky.