Pečivo nebo pařížský flan v Thermomixu, zde navrhuji, jak ho uvařit, zde je recept na Thermomix, jak si ho vyrobit doma. snadné a pro celou rodinu.

Aby byl recept úspěšný, musíte ingredience pečlivě změřit a připravit je před zahájením receptu. Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.OZNÁMENÍ

Ingredience / pro 8 osob:

70 g másla
150 g mouky
3 velká vejce
1/2 lžičky soli
150 g cukru
60 g kukuřičného škrobu
500 ml polotučného nebo plnotučného mléka
150 ml tekuté smetany
Vanilkový lusk

PŘÍPRAVA:

Krok 1
Příprava křehkého těsta: pro první krok tohoto receptu připravte křehké těsto nahrubo smícháním mouky, soli, másla, poloviny cukru a 50 ml vody. Vše nalijte do misky Thermomix a nastavte na 20 sekund/funkce klas.

Krok 2
Promíchejte dřevěnou stěrkou a poté míchejte 10 sekund/rychlost 3 v opačném směru. Když přístroj zazvoní, prohněťte a ze získaného těsta vytvořte kouli, položte ji na plech pokrytý čistou utěrkou a nechte v lednici odpočinout.

Krok 3
Příprava krému: pro druhý krok tohoto receptu připravte krém nahrubo smícháním druhé poloviny cukru, vajec, kukuřičného škrobu, tekuté smetany a semínek vanilkového lusku. Vše nalijte do misky umytého a osušeného Thermomixu a míchejte 20 sekund/rychlost 7. Přidejte mléko a poté nechte 10 minut/rychlost 3/90°C.

Krok 4
Na konci vaření, když Thermomix pípne, otevřete víko zařízení a poté nechte přípravek vychladnout na vzduchu a počkejte, až se na povrchu vytvoří malá kůrka.

Krok 5
Vaření koláče v Thermomixu: předehřejte troubu na 190 °C v režimu ventilátoru. Křehké těsto vyndáme z lednice a pomocí válečku s trochou mouky rozválíme. Jakmile je dobře rozetřeno, položte jej na pečicí papír.

Krok 6
Na dno máslem vymazané jarové formy o průměru asi dvacet centimetrů rozprostřete křehké těsto a zasypte sušenými fazolemi nebo pečícími perličkami. Vařte asi patnáct minut.

Krok 7
Po upečení nechte troubu zapnutou a z křehkého těsta odstraňte pečící kuličky a pečící papír. Nasaďte víko misky Thermomix a znovu míchejte po dobu 20 sekund/rychlost 8, abyste odstranili malou kůrku, která se objevila na vršku krému. Smetanu nalijeme na dno křehkého těsta a pečeme 30 minut při 190°C na ventilátor.

Dokončit :

Na konci vaření by se na plátku měla vytvořit jakási kopule. Vyjměte ji z trouby a nechte 1 hodinu vychladnout na vzduchu a poté 2 hodiny ve spodní části chladničky. K jídlu musí být flan pokrytý tenkou slupkou a mít tuhou konzistenci.