Zde jsou slavné těstoviny ve formě talířů, se sýrem, bešamelovou omáčkou a dobrou rajčatovou omáčkou s hovězím masem. Zde je recept na boloňské lasagne s Thermomixem.

Aby byl recept úspěšný, musíte ingredience pečlivě změřit a připravit je před zahájením receptu. Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.OZNÁMENÍ

INGREDIENCE PRO 4 OSOBY:

Na ozdobu:

15 plátů předvařených lasagní
350 g libového hovězího masa
450 g drcených rajčat 300 g žampionů
2
lžíce rajčatového protlaku
150 g nízkotučného strouhaného parmazánu
1 cibule
1 stroužek česneku
1 lžíce olivového oleje
1 špetka cukru
1 snítka tymiánu
2 lžíce oregana
1 zarovnaná lžička jemné soli
pepř

Pro bešamel:

120 g kukuřičného škrobu
1 l odstředěného mléka
2 špetky muškátového oříšku
1 vrchovatá lžička soli
pepř

PŘÍPRAVA:

PŘÍPRAVA: 25 MIN
VAŘENÍ: 33 MIN

KROK 1
Předehřejte troubu na 160°C.

KROK 2
Nasypte všechny bešamelové ingredience do misky Thermomix a vařte 10 až 12 minut při 90° při rychlosti 4. Uložte do nádoby.

KROK 3
Maso nakrájejte na kostky o velikosti přibližně 2 cm. Vložte kousky do misky Thermomix a míchejte je 5 sekund rychlostí 6. Uložte do nádoby.

KROK 4
Vložte cibuli nakrájenou na polovinu a česnek do misky Thermomix a mixujte 5 sekund rychlostí 5. Přidejte olivový olej a opékejte 3 minuty při 100° na rychlost 1. Poté přidejte odložené maso, sůl, pepř a bylinky a vařte dalších 5 minut při 100° na obrácený chod a rychlost dušení. Nakonec přidejte drcená rajčata s 200 g šťávy, rajčatový protlak a cukr a dále vařte 10 minut na stejném programu.

KROK 5
Houby nakrájejte na tenké plátky.

KROK 6
Do zapékací mísy nalijte základ z bešamelu a položte lasagne vedle sebe. Zakryjte směsí rajčat a masa, poté plátky žampionů, bešamelem a nastrouhaným parmazánem, pak znovu lasagnemi. Postup opakujte, dokud suroviny nespotřebujete, na závěr přidejte bešamel a strouhaný parmazán.

KROK 7
Pečte 30 minut.

KROK 8
Vychutnejte si přímo z trouby se zeleným salátem.