Toto je velmi lahodný recept na neutuchající madeleine, které dělám s Thermomixem.

Samozřejmě, že určitě můžete vyrobit mé spolehlivé madeleines s jiným robotem, jako je mixér nebo řezací robot (s čepelemi). Tipy platí pro všechny roboty, které se podobají Thermomixu.OZNÁMENÍ

Jak vyrobit těsto na madeleine?
Těsto pro mé nefalšované madeleines se blíží tak moc, to znamená, že těsto tvoří tolik másla jako mouka, vejce a cukr. Přidám i trochu droždí.

Jakou formu byste měli mít na madeleines?

Potřebujete madeleinovou formu, tedy formu s otisky ve tvaru mušlí. Bez toho žádná rána na madeleine. Na druhou stranu můžete mít silikonové nebo kovové formy, případně i kov potažený teflonem (který se mi líbí méně). O silikonové formě nelze říci nic zvláštního, kromě toho, že mi přijde, že hrbolek je méně výrazný, protože silikon mění teplotu méně rychle: tepelný šok mezi těstem a formou je méně výrazný. Kovová forma je dokonalá, ale musíte ji vymastit máslem a dobře vymoukat, abyste poté mohli své madeleiny vytvarovat. U té teflonové není třeba ji moukou nebo máslem: teflonová je sama o sobě dostačující. Na druhou stranu, jakmile se trochu poškodí, sníte teflon a ten se samozřejmě lepí. ?

Jaký je trik na výrobu madelein?
Tip číslo 1 je teplotní rozdíl: teplotní šok. Jak udělat madeleine bouli? Tím, že co nejvíce kontrastujete s teplotou těsta a troubou, kde budete madeleiny péct.

Tip číslo 2 je množství těsta, které vložíte do formy: aby se madeleine správně narazila, neměli byste formu plnit více než polovinou. Na madeleinovou pánev normální velikosti to znamená 1 vrchovatou lžíci těsta, nic víc!

INGREDIENCE / (PORCE: 30 MADELEKIN):

225 g mouky T80
225 g hnědého cukru
225 g másla 1/2 soli
4,5 vajec
0,75 sáčku droždí (to je 5 g prášku do pečiva nebo zarovnaná lžička)
1,5 citronové kůry
4,5 špetky vanilkového prášku mouka
do
formy máslo do formy

příprava:

KROK 1
Nalijte všechny ingredience do mísy.

KROK 2
Mix 20 sek/rychlost 5.5.

KROK 3
Umístěte misku do chladničky.

KROK 4
Formu vymažte máslem a vysypte moukou a vložte ji také do chladničky.

KROK 5
Předehřejte troubu na 250 °C.

KROK 6
Do každé formy vložte 1 zakulacenou lžičku těsta.

KROK 7
Po snížení trouby na 220 °C pečte 10 minut.

KROK 8
Po vyjmutí madelein z trouby několik minut rozbalte a nechte je vychladnout na mřížce.

KROK 9
Madeleiny odolné vůči termomixu lze uchovávat v kovové krabici vyložené pergamenovým papírem po dobu 2 týdnů (pokud máte chuť na sladké a vydržíte tak dlouho).