Příprava dobrého, lehkého a nadýchaného těsta na pizzu je klíčem k dobré pizze. Univerzální recept na její výrobu však neexistuje a ve skutečnosti se bude v Itálii měnit z jedné oblasti do druhé (dvě nejznámější jsou neapolská pizza a její římský bratranec), ale také od jednoho výrobce pizzy k druhému.

A pokud se pizza zrodila v Neapoli během 16. století, způsob, jakým ji připravujeme a jíme, se od té doby hodně vyvinul. To je částečně způsobeno její velkou popularitou, pizza je jedním z nejkonzumovanějších jídel po celém světě. Cestovatel, protože přivezli ve svém kufru italští migranti jak na druhé straně Alp (počínaje Marseille), tak za Atlantikem (ve Spojených státech, ale také v Argentině): těsto na pizzu víceméně zhoustlo (do pojmout stále lahodnější a někdy dusnou náplň). Někdo to dokonce cpe sýrem nebo dává přednost chlebu naan.OZNÁMENÍ

V tomto článku jsme vám chtěli dát všechny klíče k výrobě dobrého těsta na pizzu. Základem je dobře vybalancovat ingredience, pečlivě je vybírat a hlavně být trpěliví. Protože první věc, kterou váš recept na italské těsto na pizzu potřebuje, je čas vykynout a mít tu vzdušnou stranu, která při konzumaci udělá ten rozdíl.

INGREDIENCE / 12 osob:

Na těsto:

200 g vody
400 g mouky
1 polévková lžíce. lžička jemné soli
20 g olivového oleje
20 g čerstvého pekařského droždí

PŘÍPRAVA:

Do misky Thermomixu dejte vodu a rozdrobené droždí a naprogramujte 2 minuty při 37°C/rychlost 2.

Přidejte mouku, olivový olej a sůl, poté naprogramujte 1 minutu v režimu klas.Těsto převálejte do mísy s olivovým olejem, aniž byste ho přepracovávali a mísu přikryjte fólií.

Nechte 1 hodinu kynout

Zapněte troubu na 240°

Odplyněte těsto

Rukama rozetřete těsto na plech pečícího papíru.

Těsto udržujte stále vlhké (olivový olej nebo rajčatová omáčka) a nechte ho ještě několik minut kynout, zatímco budete připravovat náplň.

Ozdobte pizzu Pečte na nízké úrovni 20/25 minut v závislosti na tloušťce těsta

Vaření :

Jako vždy při vaření je pro konečný výsledek rozhodující vaření: – Chcete-li získat extrémně tenkou, křupavou a křupavou pizzu s pěknými “bublinkami”, jako je tomu v restauracích, těsto potřete (skutečně rozprostřete tenký), poté jej položte na kovový plech úplně dole v troubě na 280° pouze se spodním odporovým ohřevem (nebo na plech pokrytý pečicím papírem). – Pokud naopak preferujete pizzu tlustou a velmi měkkou , rozprostřete na tloušťku 5 mm, položte na exopat (nebo sířený papír + plech) a pečte uprostřed trouby na 190°, v obou případech pečení pečlivě sledujte!