Šifonový krém je krém vyrobený z cukrářské smetany a másla. Máslo zapracujeme ve dvou dávkách, polovinu, když je cukrářský krém ještě horký, a druhou polovinu, když je studený, zamícháme metličkou.

Může být ochucena sirupem (květinový, ovocný, kávový), likérem nebo alkoholem (kirsch, rum, Grand Marnier atd.), za předpokladu, že množství cukru a/nebo mouky (alkohol, který by mohl uvolnit krém ).OZNÁMENÍ

Je to krémový krém, forma „šlechtění“ cukrářského krému vhodná k plnění vánočního polena, moka, Paris-Brest, malin nebo jahod. Může nahradit máslový krém, který je obtížnější vyrobit.

Ingredience:

1 půl litru cukrářského krému
240 g másla

PŘÍPRAVA:

Zatímco je váš cukrářský krém ještě horký v misce Thermomix, přidejte 120 gramů másla. Míchejte 30 sekund při rychlosti 3. Přendejte do nádoby, zakryjte fólií a nechte úplně vychladnout.

Vložte šlehací metlu do nádoby Thermomix a přidejte smetanu. Míchejte 2 minuty při rychlosti 3 bez šálku. Přidejte 120 gramů másla a nechte 2 minuty na rychlosti 4.

Přendejte do nádoby a použijte mousseline krém dle libosti.

TIPY:

Pro úspěch vašeho mousseline krému je důležité, aby máslo a cukrářský krém měly stejnou teplotu. Můžete si vyrobit pralinkový krém na ozdobu vašeho Paris-Brest. Stačí se držet tohoto receptu a dochutit si cukrářský krém pralinkou.