S receptem Thermomix jsem si trochu povolil, protože tam byly maličkosti, které jsem nechtěl dělat identicky, ale klasický recept si můžete volně hledat na internetu. Jako například použitý alkohol…

VANILKOVÁ ZMRZLINAOZNÁMENÍ

(připravit den předem nebo i den předem)

Ingredience:

6 žloutků
100 g moučkového cukru
10 g vanilkového cukru
500 g polotučného mléka
250 g tekuté smetany

příprava:

Do mísy vložte všechny ingredience kromě crème fraîche a nechte 6 min / 80° / rychlost 3. Když se časovač zastaví, přidejte crème fraîche a mixujte 7 sekund / rychlost 5. Vyjměte misku ze základny a nechte vychladnout.

Když krém vychladne, nalijte ho do formy na led nebo do formy v tenké vrstvě a vložte do mrazáku.

Několik hodin před spuštěním norské omelety vložte kostky ledu do mísy a míchejte 1 min / rychlost 6, pomáhejte stěrkou. Vraťte zmrzlinu do mrazáku.

Sušenka:

Ingredience:

6 vajec
200 g moučkového cukru
150 g mouky
10 g Grand Marnier
Kůra z 1 citronu
2 špetky soli
30 g mandlí, ve vločkách

příprava:

Troubu předehřejte na 210° (č. 7).

Do mísy dejte 3 celá vejce, 3 žloutky (bílky si nechte), cukr, citronovou kůru a Grand Marnier a míchejte 2 min / rychlost 6. Přidejte mouku a 1 špetku soli a míchejte 10 sekund / rychlost 3. Nalijte směs do salátové mísy.

Misku umyjte studenou vodou, osušte a vložte šlehač. Přidejte 3 uchované bílky a 1 špetku soli a mixujte 4 min / 37° / rychlost 3. Do odložené směsi jemně zapracujte bílky.

Nalijeme na plech vyložený pečicím papírem a posypeme mandlovými lupínky. Pečte 12 až 15 minut při 210° (č. 7). Nechte sušenku vychladnout.

SIRUP K NAMÁČENÍ COOKIE:

150 g vody

100 g cukru

Grand Marnier

V hrnci rozpusťte cukr ve vodě a poté rendlík stáhněte z ohně. Zde přidejte alkohol dle vlastního výběru, je to Grand Marnier, protože mi přijde, že se k tomuto typu dezertu hodí, ale můžete ho nahradit koňakem, rumem nebo jiným, takže ho budete muset “vyladit”. alkohol sirupu s hořícím alkoholem.

SESTAVENÍ OMELETY:

Dortovou formu vyložte potravinářskou fólií. Dno vyložte kouskem sušenky nakrájené na rozměry formy. Navrch rozložíme kuličky vanilkové zmrzliny a přikryjeme zbytkem vykrojené sušenky. Formu dejte do mrazáku, aby se zmrzlina neroztekla. Osobně jsem to zabalil do potravinářské fólie.

ITALSKÉ MERINGU: 

Ingredience:

130 g bílků
144 g moučkového cukru
1 špetka soli

Realizace :

Do dobře vyčištěné mísy vložte metlu, přidejte sníh z bílků, sůl a polovinu cukru a nastavte 4 min / 37° / rychlost 3. Po 2 minutách přidejte otvorem ve víčku zbytek cukru a nechte uplynout.

SERVIS:

Vyklopte sušenku na servírovací misku. Zakryjte omeletu úplně pusinkami pomocí špachtle, pak s tím, co vám zbylo, udělejte krásné ozdoby s kapsou, pusťte se.

Vezměte si svítilnu a „spalte“ své italské pusinky jako koláč z citronových pusinek. Vraťte dezert do mrazáku.

Norskou omeletu je vhodné vyndat asi patnáct minut před jídlem. Naprosto jsme chtěli omeletu flambovat tak, jak poskytuje základní receptura – s čímž například recept Thermomix nepočítal.

K tomu stačí Grand Marnier (protože to je alkohol, který jsem zvolil) ohřát v kastrůlku, poté flambovat a nalít na celý povrch vaší norské omelety, aby se také rozhořela.

Samozřejmě počkejte, dokud plameny nezmizí; Nakrájejte velké plátky a ihned si pochutnávejte.