Tiramisu s červeným ovocem v Thermomixu je velmi jednoduché na přípravu. Nabízíme Vám individuální montáž, do průhledných sklenic, ale můžete si vybrat i přípravu jednoho velkého tiramisu.

V tomto případě dopřejte alespoň 12 hodin odpočinku. Použití nádoby z čirého skla vám umožní vidět vrstvy měkké namočené sušenky, krémového krému a barevného ovoce. Potěšení pro oči i chuťové buňky!OZNÁMENÍ

Aby byl recept úspěšný, musíte ingredience pečlivě změřit a připravit je před zahájením receptu. Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.

Doba přípravy: 15 min
Doba odpočinku: 12 h

INGREDIENCE / Servírování 6

Na tiramisu:

60 g cukru
500 g mascarpone
10 g vanilkového cukru
4 vejce
1 špetka soli

Pro montáž:

500 g vody
50 g Amaretta
250 g cukru
24 lžic sušenek
250 g směsi červeného ovoce (maliny, jahody, borůvky, ostružiny atd.)
25 cl lahvového červeného ovocného coulis

PŘÍPRAVA:

Připravte si sirup na pozdější namáčení sušenek. Do hrnce nalijte vodu a 250 g cukru. Vařit vodu. Když je cukr ve vodě úplně rozpuštěný, sundejte z ohně. Nechte 5 až 10 minut vychladnout, poté přidejte amaretto a odstavte.

Do misky Thermomix dejte cukr a vanilkový cukr. Mixujte 10 sekund, rychlost 9.

Oddělte bílky od žloutků, bílky si odložte do mísy. Žloutky s mascarpone dejte do misky Thermomix. Mixujte 20 sekund, rychlost 6. Tento přípravek si rezervujte v misce.

Vyčistěte misku kuchyňského robotu a čepel a dobře je osušte. Vložte šlehací metlu. Přidejte sníh z bílků a špetku soli. Z bílků šlehejte 5 minut, rychlost 3,5. Zvyšte na rychlost 4, z 1 min 30 s míchání.

Stěrkou jemně zapracujte bílky do krému z mascarpone.

Sušenky namáčejte do studeného sirupu amaretto, aby se dobře nasákly. Naplňte dno jednotlivých verrines (nebo ozdobte dno průhledné misky. Pokryjte krémem z mascarpone, poté ve smetaně zapracujte červené ovoce. Přidejte druhou vrstvu namočených sušenek, poté zalijte smetanou. Navrch dejte coulis z červeného ovoce a ozdobte s čerstvým ovocem.

Před podáváním dejte alespoň na 6 hodin do lednice. Ideálně si tiramisu připravte den předem.

Tipy a rady:

Pro ještě stylovější Thermomix červené ovocné tiramisu vyměňte lžičkové sušenky za růžové sušenky z Remeše.