Objevte tento recept na citronové tiramisu, pocit svěžesti a lahodnosti zaručen! Jednoduchý recept na přípravu s termomixem.

Aby byl recept úspěšný, musíte ingredience pečlivě změřit a připravit je před zahájením receptu.OZNÁMENÍ

Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.

Ingredience (6 lidí):

Sirup:

6 lžic sušenek
10 g citronové šťávy
20 g moučkového cukru
10 g limoncella

Citronový krém:

15 g citronové šťávy
100 g moučkového cukru
2 celá vejce
15 g másla

Mascarpone krém:

250 g mascarpone
50 g moučkového cukru
3 celá vejce
3 citrony

příprava:

Sirup připravte smícháním cukru + citronové šťávy + Limoncello v hlubokém talíři a vydatně namočte sušenky a poté je svisle vložte do velkých úzkých sklenic. Pokud zbyde nějaký sirup, rozdělte ho na dno sklenic.

Citronový krém:

Do mísy dejte citronovou šťávu + cukr + máslo a vařte 2 min/60°C/Rychlost 2, když se časovač zastaví, spusťte rychlost 4 a rozklepněte vejce na víčku opatřeném hrníčkem, poté je mírně nadzvedněte aby spadly do mísy a okamžitě zastavte termomix a naprogramujte 7min/80°C/rychlost 2 (bez šálku). Tento přípravek si rezervujte, není nutné mísu omývat.

Mascarpone krém:

Oddělte bílky od žloutků tak, že žloutky dáte do termomixové mísy s cukrem a šleháte 1 min/rychlost 4, aby směs „zbělala“, přidejte mascarpone a přimíchejte rychlostí 3, poté šťávu a kůru ze 3 citronů odebraných pomocí struhadla Microplane, vždy rychlost 3, dokud není směs velmi hladká a jednotná. Uchovávejte v malé salátové misce.

Šlehání vaječných bílků:

Důkladně rozeberte a vyčistěte mísu, abyste odstranili všechny stopy mastnoty (zejména nože), znovu ji sestavte a poskytněte turbodmychadlo, abyste odstranili veškerou vlhkost ze stěn mísy, abyste ji mohli snadno otřít papírovou utěrkou.

Do mísy vložte šlehací metlu + bílky + špetku citronové šťávy a naprogramujte první minutu 5 minut na rychlost 1, poté postupně zvyšujte z rychlosti 1 na rychlost 3,5 během 2. minuty a dokončete na Rychlost 4 na poslední chvíli. : to vám „přitáhne“ bělmo.

Pro informaci, nikdy nepokládejte hrnek na poklici, když šleháte bílky, zvláště pokud je vaříte ve stejnou dobu (jinak se pod pokličkou vytvoří kondenzát a stéká na vaše bílky, a proto je rozbijí)!

Vařečkou velmi jemně zapracujte bílky do krému z mascarpone a v salátové míse zvedněte smetanu kolem bílků.

Sestavte brýle:

Na zbylý sirup na dno sklenice dejte trochu citronového krému, poté krém z mascarpone a zakončete špetkou citronového krému. Variace: sirup/citronový krém/mascarpone krém/citronový krém/mascarpone krém/citronový krém. Dejte do lednice alespoň na 3 hodiny.