Tentokrát vám nabízíme tento recept na vegetariánské lasagne s Thermomixem. Skládá se z plátu lasagní, zeleniny a bešamelu.

je to lahodný a snadno vyrobitelný vegetariánský recept jako všechny recepty Thermomix.OZNÁMENÍ

Aby byl recept úspěšný, musíte ingredience pečlivě změřit a připravit je před zahájením receptu.

Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.

Recept na:  Thermomix TM31, Thermomix TM5 a Thermomix TM6

SLOŽENÍ:

12 lasagní
800 ml mléka
250 g bílého pórku
250 g cukety
150 g cibule 100
g mrkve
80 g strouhaného sýra 70 g škrobu 25
ml
olivového oleje
1 kostka kuřecího vývaru
muškátový oříšek v prášku
sůl, pepř

PŘÍPRAVA: 

Oloupejte a poté nakrájejte cibuli na proužky. Poté oloupejte a nakrájejte mrkev na plátky. Pórkové bílky podélně rozpůlíme a slijeme pod vodou, aby se odstranila přebytečná zemina, a nakrájejte na kousky.

2. KROK

Nakonec omyjeme a také nakrájíme cuketu na plátky. Nasypte zeleninu do Thermomixu. Mixujte 8 sek/rychlost 5. Poté nalijte olivový olej do kuchyňského robotu a vařte 10 min 30 sek/120°C/. Nalijte zeleninu do nádoby a dejte stranou. Pokračujte v přípravě bešamelové omáčky.

KROK 3

Poté do Thermomixu nalijte škrob a mléko. Zahřívejte 3 min 20 sek/50°C/rychlost 3. Poté přidejte sůl, pepř a mletý muškátový oříšek. Vařte bešamel 7 min/90°C/rychlost 4. Nakonec sestavte zeleninové lasagne.

KROK 4

Chcete-li připravit tento vegetariánský recept, předehřejte troubu na 180 °C.

KROK 5
Na dno zapékací misky nalijte vrstvu bešamelu a poté 4 pláty lasagní. Poté nalijte vrstvu předem připravené zeleniny, poté ještě bešamelovou omáčku. Poté přidejte vrstvu předvařených plátů lasagní.

KROK 6
Nakonec vsypte zbytek zeleniny, další bešamel a nakonec vrstvu lasagní. Nakonec zalijeme zbytkem bešamelu. Nasypte strouhaný sýr do rovnoměrné vrstvy a pečte podle receptu na lasagne po dobu 20 minut. Po dokončení vaření si tento velmi dobrý recept okamžitě vychutnejte.