Lososové špenátové lasagne s Thermomixem jsou velmi jednoduché na přípravu.

Lososa a špenát uvařte v páře a během pár minut ušlehejte lahodný domácí bešamel.OZNÁMENÍ

Dejte to všechno dohromady a voila! Zde je pěkná alternativa, jak přimět celou rodinu jíst ryby.

INGREDIENCE / 4 osoby:

400 g čerstvého lososa
800 g čerstvého špenátu
1 litr mléka
80 g másla 80
g mouky
4 velké pláty těstovin lasagne
80 g strouhaného ementálu
2 špetky mletého muškátového oříšku
sůl, pepř

Realizace :

Obtížnost: Snadná
Příprava: 10 min
Vaření: 40 min
Celkový čas: 50 min

PŘÍPRAVA:

KROK 1
Začněte předehřátím trouby na 180 °C (č. 6), poté připravte bešamel nalitím másla do misky Thermomix. Roztavte 3 minuty, 100 °C, rychlost 1 sejmutím odměrky z víka.

KROK 2
Přidejte mouku. Zahřívejte 3 minuty, 100 °C, rychlost 1, bez odměrky ve víku.

KROK 3
Nalijte mléko, přidejte 1 polévkovou lžíci. zarovnaná lžička soli, 2 špetky pepře a muškátový oříšek. Varný koš položte na poklici, aby nedošlo k postříkání, a vařte 10 minut, 90°C, rychlost 4. Bešamel nalijte do nádoby a odstavte.

KROK 4
Špenát oloupejte a omyjte. Uspořádejte je do varoma podnosu a stlačte je. Jejich objem se během vaření enormně zmenší. Filety lososa uložte na horní tác a poté zavřete víko na Varoma. Do misky Thermomixu nalijte 800 g vody a poté zapněte Varoma na robotu. Vše vařte 20 minut, v režimu Varoma, rychlost 1.

KROK 5
Dno zapékací misky lehce vymažte olivovým olejem nebo máslem. Rozložte polévkovou lžíci. lžíce bešamelu na dno misky, pak položte první plát těsta na lasagne, zakryjte hrstí špenátu a čtvrtkou rozdrobeného lososa. Poté zalijte trochou bešamelu, aby se vše spojilo. Položte nový plát těsta na lasagne a pokračujte v montáži, nahoře dokončete těsto na lasagne. Navrch nalijeme zbylý bešamel a vše posypeme strouhaným sýrem.

KROK 6
Vařte 30 minut při 180°C (th. 6) a užívejte si!

TIPY:

Tyto lasagne připravte v malých jednotlivých ramekinech a zkraťte dobu vaření na 20 minut a podávejte je formou bufetu nebo jako aperitivovou večeři.