Další malá dobrota! Nevím, jestli je to jen mě, ale gratinování mi přijde velmi uklidňující. Připadají mi lehké, úplné, syté a často sýrové… A nakonec jsem si téměř jistá, že je to poslední důvod, proč je miluji. To vše, abych se s vámi podělil o svůj recept na zapékanou cuketu a brambory s mozzarellou (s termomixem nebo bez). U našeho stolu to byl hit.

Ingredience pro 4 osoby:OZNÁMENÍ

400 g cukety
3 brambory
2 kuličky mozzarelly
2 vejce
3 lžíce mléka
15 cl polohrubé smetany
3 lžíce mouky
sůl, pepř, olivový olej, petrželka

PŘÍPRAVA Pomocí termomixu:

Do misky dejte vodu až po nože. Do parního koše vložte nakrájené brambory. Vařte 25 minut, varoma, 1.

Zarezervovat. Předehřejte troubu na 180. Vylijte vodu z mísy. Vysušte to. Místo toho dejte olivový olej, sůl, pepř a cuketu na 10 minut, 100, obrácený směr, 1. Rezervujte s bramborami. Do nevymazané mísy dáme vejce s moukou, mlékem, smetanou, solí a pepřem. Mixujte 20 sekund, 6. Ve gratinovací misce rozdělte brambory a cuketu na plátky. Zalijeme omáčkou a obložíme mozzarellou. Vařte 20 minut. Opékejte dalších 10 minut.

Bez termomixu:

Oloupané brambory vaříme ve vroucí vodě asi dvacet minut. Zarezervovat. Předehřejte troubu na 180. Na pánvi vymazané olejem orestujte nakrájenou cuketu s petrželkou, osolte a opepřete. Současně rozšleháme vejce s moukou, mlékem, smetanou, solí a pepřem. Do zapékací mísy rozdělte brambory a cuketu na plátky. Zalijeme omáčkou a obložíme mozzarellou. Vařte 20 minut. Opékejte dalších 10 minut.