Tradiční nedělní jídlo, hovězí bourguignon, je velmi úsporné. Zásadou je vařit ho ve velkém množství, protože se mnohem lépe prohřívá. Hlavní jídlo 2 v 1, to je ten správný recept!

Ingredience / pro 6 osob:OZNÁMENÍ

1 kg jemného, ​​dlouhého hovězího masa (límec nebo líčko)
120 g slaniny uzené s bukovým dřevem
300 ml speciálního červeného vína na vaření
50 g mouky
1 velká cibule
1 kostka hovězího vývaru
2 velká rajčata
2 mrkve
2 vodnice
300 g knoflík houby
10 ml olivového oleje

Obtížnost: Snadná
Příprava: 30 min
Vaření: 1 hodina
Celkový čas: 1h 30 min

PŘÍPRAVA:

KROK 1
Příprava zeleniny: cibuli oloupeme a nakrájíme na poloviny, poté ji vložíme do mísy Thermomixu a mixujeme 10 sekund / rychlost 4. Mrkev oloupeme a nakrájíme na tenké plátky, vodnici oloupeme a nakrájíme. nakrájíme je na malé kostky asi 1 cm na každé straně. Rajčata nakrájejte na čtvrtky, aniž byste je zbavovali semínek.

KROK 2
Do nádoby Thermomixu přidejte olivový olej a slaninu a naprogramujte 6 minut/rychlost 1 / 90°C. Když spotřebič zapípá, otevřete víko a nasypte všechnu zeleninu do Thermomixu. Poté naprogramujte přístroj na 15 minut/rychlost 1/90°C.

3. KROK
Příprava masa: Po dokončení vaření zkontrolujte, zda je zelenina uvařená, ale stále křupavá a slanina mírně opečená. Maso nakrájejte na malé kousky, dejte pozor, abyste odstranili šlachy, a poté je vložte do misky Thermomix.

KROK 4
Oloupejte houby a nakrájejte je na plátky a nasypte do mísy, totéž platí pro 50 gramů mouky, která umožní masu zůstat hydratované a omáčce dodá chutnější texturu. Jakmile vše vložíte do mísy spotřebiče, naprogramujte 10 minut/rychlost 1/90°C. Když spotřebič zapípá, zkontrolujte, zda je maso propečené.

KROK 5
Příprava omáčky a vaření hovězího bourguignonu v Thermomixu: v této fázi se omáčka z hovězího bourguignonu přizpůsobí chuti zeleniny a masa. Po kontrole průběhu vaření přidejte víno, sůl, pepř a další koření dle vlastního výběru (provence bylinky, tymián atd.).

KROK 6
V malé misce nařeďte masový vývar v asi 5 ml horké vody a poté jej nalijte do přístroje. Vše promíchejte dřevěnou špachtlí a poté naprogramujte 50 minut/rychlost 1/90°C. V závislosti na vybraném kusu a velikosti kostek možná budete muset několik minut pokračovat ve vaření.

Dokončit :

Hovězí bourguignon přendejte z misky Thermomix do vhodného hrnce a předehřejte několik minut v troubě. Pokrm při podávání posypte pro chuť a ozdobu několika snítkami petrželky a doplňte např. čerstvými tagliatelle a/nebo zelenými fazolkami.