Tento gratin jsem vařila minulý víkend a chutnalo mi! Ideální recept na jídlo, které se snadno připravuje a uklidňuje.OZNÁMENÍ

Původně jsem se chystal udělat zapékanou bramboru, špenát a houby, ale se sluníčkem a modrou oblohou jsem chtěl letní vaření, tak jsem se rozhodl pro rajče (konzervované, protože se musí přiznat, rajčata ze supermarketu mají momentálně žádná chuť..) a chorizo ​​​​pro zpestření.

Ingredience : Podává 4

– 800 g brambor
– o něco více než polovina z 225 g choriza
– 1 plechovka nakrájené rajčatové dužiny 400 g
– 100 g gruyere

Pro bešamel:

– 400 ml mléka
– 36 g másla
– 36 g mouky

příprava :

Brambory uvařte ve vodě se slupkou (aby si zachovaly chuť a živiny), poté je oloupejte a nakrájejte na plátky.

Chorizo ​​osmahněte na plátky, dokud neztuhne a lehce zhnědne. Necháme okapat na savém papíru položeném na talíři. Vraťte do pánve, přidejte rajčatovou dužinu a pár minut vařte, aby se omáčka trochu zredukovala.

Připravte bešamel: V hrnci rozpustíme máslo. Když se zpění, vhoďte mouku najednou a důkladně promíchejte. Za stálého míchání necháme trochu povařit, pak po troškách přiléváme horké mléko a mícháme metličkou. Osolíme a několik minut povaříme.

Do olejem vymazané nebo máslem vymazané zapékací mísy dejte polovinu brambor, rajčatovo-chorizo ​​​​omáčku, polovinu bešamelu a pak gruyere. Zakryjte zbytkem brambor, bešamelem a gruyere.

Pečte asi 25 – 30 minut 6. až do zlatova.

Užijte si s dobrým salátem!