Jsou ryby, které se spokojí s málem, protože chuť jejich masa je sama o sobě dostatečná, to je případ lososa. Pro vydařené oslavy a šťastné hosty podávejte lososový pokrm s omáčkou z bílého vína, zjemněný smetanou s příchutí šalotky a kopru.OZNÁMENÍ

Miluju dělat steaky z lososa na grilu, jen posypané hrubou solí. Potěšení. Stále existuje tato smetanovo-bílá kombinace vína, která je dokonalá a která se k ní báječně hodí.

Ukazuje se, že ty nejjednodušší věci jsou často ty nejlepší.

INGREDIENCE
2 steaky z čerstvého lososa po 150 g
25 cl suchého bílého vína
10 cl lehkého tekutého crème fraîche
1 šalotka
2 polévkové lžíce. lžíce nasekaného kopru
1 knoflík nízkotučného másla na omáčku
1 polévková lžíce. lžíce olivového oleje na steaky z lososa
sůl a pepř podle chuti

PŘÍPRAVA
PŘÍPRAVA : 10 MIN VAŘENÍ: 10 MIN
Šalotku oloupejte a poté nakrájejte najemno.

V hrnci na středním plameni rozpusťte knoflík nízkotučného másla.

Když je máslo dobře rozpuštěné, vložte do pánve nakrájenou šalotku a několik minut ji opékejte, dokud nebude zlatavě hnědá.

Poté do pánve nalijte suché bílé víno a vařte 5 minut.

Poté přidejte tekutý crème fraîche a nasekaný kopr a poté přiveďte smetanu k varu, stále na středním plameni a pravidelně míchejte.

Vroucí smetanu osolte a opepřete podle chuti a poté pánev stáhněte z plotny. Udržet v teple.

Zahřejte lžíci olivového oleje na nepřilnavé pánvi na vysokou teplotu.

Když je olivový olej horký, vložte filety lososa do pánve kůží dolů a vařte je 7 až 8 minut, dokud nebudou opečené na požadovanou úroveň.

Když jsou steaky z lososa upečené, naaranžujte je na talíře vždy kůží dolů a zalijte je smetanou a omáčkou z bílého vína.

Ihned podávejte s několika kořeněnými listy zeleného salátu a dušenou bílou rýží nebo domácí bramborovou kaší. Každý steak z lososa v omáčce ozdobte několika růžovými bobulemi a jedním nebo dvěma měsíčky čerstvé limetky.