když se teploty ochladí, chceme vařit dobrá uklidňující jídla a vychutnávat si je s rodinou. Tento kastrol s kuřecím masem a rýží je rychlý na přípravu a plný chuti.

Navíc, protože všechny ingredience jdou do stejného hrnce, je potřeba mýt méně nádobí! Takže bez dalších řečí, zde je návod, jak připravit tuto lahodnou večeři, která bude chutnat každému:OZNÁMENÍ

Zde je několik vysvětlení:

Aby byl recept úspěšný, musíte ingredience pečlivě změřit a připravit je před zahájením receptu. Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.

INGREDIENCE (6 porcí):

1 lžíce olivového oleje
6 kuřecích stehen, kůže a kostí
1 cibule nakrájená na kostičky
2 stroužky česneku, mletá
1 a 1/3 šálku bílé rýže, nevařená, ale propláchnutá
1 červená paprika zbavená semínek a nakrájená
1/3 šálku sušených rajčat v oleji , nasekané (volitelně, ale přidává chuť)
1 až 2 lžičky soli nebo více, podle chuti
1 14,5 oz plechovka drcených rajčat se šťávou
1 3/4 šálku kuřecího vývaru
1 lžička sušené bazalky
1/2 lžičky pepře nebo více, podle chuti
1 /4 šálky čerstvé bazalky, nasekané a více, k podávání

příprava:

KROK 1
Během přípravy receptu předehřejte troubu na 400 °F.

KROK 2
V širokém hlubokém hrnci rozehřejte olej. Přidejte kuřecí stehna kůží dolů. Smažte 3 až 4 minuty na středně vysoké teplotě. Kuřecí stehna otočte pomocí kleští a opékejte, dokud není druhá strana zlatavě hnědá. Maso přendejte na teplý talíř.

KROK 3
Smažte česnek na pánvi, dokud nebude voňavý, asi 30 sekund. Poté přidejte cibuli a červenou papriku. Vařte asi 3 minuty nebo dokud cibule není průhledná. Vmícháme sušená rajčata, rýži, drcená rajčata a kuřecí vývar. Dochuťte solí, pepřem a sušenou bazalkou. Přiveďte k varu a nechte rýži vařit, absorbovat chutě.

KROK 4
Kuřecí stehna vraťte na pánev kůží nahoru na rýži. Přiveďte k varu a poté kuře potřete rajčatovou omáčkou. Přikryjeme alobalem a přendáme do trouby. Vařte asi 40 minut, nebo dokud rýže neabsorbuje dostatek tekutiny a kuře není propečené. Přidejte 1/4 šálku vody, pokud je rýže nedovařená a nezůstala žádná tekutina, která by se mohla vstřebat.

KROK 5
Odstraňte fólii a nastavte troubu na grilování, střední teplotu. Vařte dalších 8 až 10 minut, dokud není kuře křupavé a zlaté.

KROK 6
Dochuťte solí, posypte čerstvou bazalkou a podávejte. Užívat si!