Pan Roast je jedním z nejoblíbenějších masových pokrmů a nesmí chybět na stole při nejvýznamnějších příležitostech ani při nedělních rodinných obědech. I když se obvykle vaří v troubě, ne každý ví, že je možné připravit vynikající pečínku na pánvi s lahodnou omáčkou, jemnou a šťavnatou jako nikdy předtím.

Než se však podíváme na recept na opékání na pánvi, chceme vám dát pár tipů. Ze všeho nejdříve požádejte svého důvěryhodného řezníka o radu s výběrem nejvhodnějšího kusu masa a podle chuti si vyberte mezi telecím, hovězím nebo vepřovým.
Požádejte ho také, aby vám ji připevnil a jakmile se vrátíte domů, nechte ji z lednice alespoň hodinu, než začnete vařit. Po splnění nezbytných podmínek je čas připravit pečínku bez trouby!OZNÁMENÍ

Recept na pečení na pánvi:
Návod:

obtížnost: snadná
Počet osob: 4
Doba přípravy: 10 minut
Doba vaření: 90 minut

K přípravě tohoto receptu budete potřebovat následující ingredience:

Ingredience pro 4 osoby:

– 1 kg masa na pečeně
– 1 stroužek česneku

– 2 mrkve
– 1 cibule
– 1 stonek celeru

– 2 lžíce extra panenského olivového oleje
– 1 kousek másla
– 500 ml zeleninového vývaru
– Sůl podle chuti

Příprava pečené na pánvi:

Jak připravit recept na pečení na pánvi?

Příprava je tedy vcelku jednoduchá a neskrývá žádná konkrétní úskalí. Pojďme se na to společně podívat! Pro přípravu pečeně začněte masírováním vybraného kousku masa, již svázaného řezníkem, solí. Poté maso potřete savým papírem a dejte stranou.

Mrkev a cibuli oloupeme a nakrájíme na malé kousky s celerem. Nemusíte být příliš přesní, protože po uvaření základ rozmixujete. Ve velkém hrnci rozpustíme máslo s olejem a maso ze všech stran opečeme, aby se vlákna uzavřela.

Přidejte nakrájenou zeleninu a stroužek česneku a vše pár minut opékejte. Když přestanete cítit alkohol vycházející z pánve, přidejte 500 ml zeleninového vývaru, přikryjte a vařte hodinu.

Po upečení maso vyjmeme a položíme na prkénko. Odstraňte vazbu, nakrájejte na plátky a položte na servírovací talíř. Pomocí ponorného mixéru rozmixujte šťávu z pánve, pokud je příliš hustá, přidejte další vývar a podávejte k masu.

Vaše pečeně je připravena k vychutnání. Případně se můžete rozhodnout pro klasiku, pečeně v troubě třeba s bramborami.