Kuřecí placka s houbami je rafinovaný a snadno vyrobitelný pokrm, je to ideální jídlo k vánočnímu jídlu. Křehká, šťavnatá kuřecí prsa dušená v houbové omáčce, která mohou být hotová a podávaná za pouhých 30 minut!

Použitím jednoduchých ingrediencí snadno zapůsobíte na hosty touto kvalitní večeří. Tento guláš je dokonale kompatibilní s dietou Weight Watchers.OZNÁMENÍ

Termín blanquette pochází ze skutečnosti, že omáčka, která obaluje guláš, je bílá. Všechna bílá masa (krůtí, kuřecí, králičí, vepřové), stejně jako jehněčí, lze připravit „en blanquette“, i když telecí blanquet zůstává referencí.

K přípravě tohoto receptu budete potřebovat následující ingredience:

Ingredience na 4 porce:

– 7 PL – Zelená / 3 PL – Modrá / 2 PL – Fialová
– 600 g kuřecích prsou
– 200 g žampionů
– 2 lžíce celozrnné mouky
– 1 lžička nízkotučného másla
– 100 ml smetany 12% čerstvé
– 100 ml kuřecího vývaru
– citronová šťáva
– 1 lžíce nasekané petrželky
– sůl, pepř

Příprava kuřecího blanquette s houbami:

Jak připravit kuřecí blanquette s houbami

_ Kuřecí placku s houbami začněte připravovat tak, že houby omyjete a nakrájíte na kousky. Kuřecí prsa nakrájíme na filety, poté je dáme na pánev s máslem a houbami a necháme 5 minut za míchání opékat.

_ V míse smíchejte mouku, smetanu a kuřecí vývar, poté zalijte kuřecí řízky a vařte dalších 5 minut. Přidejte citronovou šťávu a petržel, poté okořeňte a stáhněte z ohně. Poté podávejte kuřecí blanquette s houbami horké.