Kandované jehněčí stopky Bretaňský recept, který zvýrazňuje jehněčí maso. Tento chutný kousek masa pomalu vařený v kastrolu ve šťávě ze směsi olivového oleje, medu, tymiánu a rozmarýnu postupně změkne. Podáváme s bramborem a mrkví, toto jídlo je koncentrát chutí.

Velikonoční večeře je synonymem jehněčího masa a po nabídnutí několika receptů na jehněčí maso se dnes věnujeme jedné z nejchutnějších částí jehněčího masa. Pojďme si povídat o Jehněčím kolínku, který jsme připravili velmi jednoduchým a originálním způsobem. Kombinace silných a rozhodujících chutí, které v pokrmu vytvářejí výjimečnou chuťovou dynamiku:OZNÁMENÍ

K přípravě tohoto receptu budete potřebovat následující ingredience:

Ingredience:

1 velká cibule

1 C. lžíce medu

4 jehněčí stopky
1 polévková lžíce. tymián
1 polévková lžíce. lžíce rozmarýnu
Olivový olej
Sůl, čerstvě mletý pepř

Příprava konfitovaných jehněčích kolínek :

Jak připravit konfitované jehněčí kolínka

Cibuli oloupeme a nakrájíme na tenké plátky. V litinovém kastrolu s trochou olivového oleje ji osmahněte na vysoké teplotě. Přidejte jehněčí stopky. Pravidelně je otáčejte, aby ze všech stran zhnědly.

Snižte teplotu a poté přidejte med. Dobře promícháme, aby med prostoupil celý povrch masa. Přidejte tymián a rozmarýn a znovu promíchejte, aby bylinky dobře pronikly do jehněčího masa.

Do kastrolu nalijte půl sklenice vody. Přidejte sůl a pepř podle chuti a znovu promíchejte, abyste získali hladkou omáčku. Přikryjte a pokračujte ve vaření na vysoké teplotě, dokud se neobjeví slabá bublina, a poté vařte 1 hodinu 45 minut na mírném ohni.

Odstraňte poklici, zvyšte plamen a nechte omáčku 10 minut redukovat, aby získala sirupovou šťávu. Občas promíchejte. Podávejte horké.