Objevte recept na masové kuličky z rajčat a mozzarelly. Existuje tisíc a jeden způsob, jak je připravit. Zde je recept jednoduchý a originální. Hlavní ingredience jsou mleté ​​maso, sýr a rajčatová omáčka.

Skutečná lahůdka pro milovníky sýrů, ale nejen to! Tyto masové kuličky můžete velmi dobře podávat jako druhý chod.OZNÁMENÍ

Užijte si je horké, abyste ocenili jejich autentickou chuť. Vyzkoušejte tyto vynikající masové kuličky z rajčat a mozzarelly! Jsou prostě vynikající.

Chcete-li úspěšně připravit recept na masové kuličky z rajčat a mozzarelly, musíte ingredience pečlivě odměřit a připravit je před zahájením receptu. Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.

Příprava: 20 minut
vaření: 30 minut

Ingredience (4 osoby):

Na masové kuličky:

– 400 g mletého masa
– 50 g parmazánu
– 1 vejce
– 50 g strouhanky
– 7 g soli

Na omáčku:

– 150 g mozzarelly
– 300 g rajčatové omáčky
– Listy bazalky
– 50 g parmazánu
– Olivový olej

Příprava masových kuliček s rajčaty a mozzarellou

Nejprve si připravíme karbanátky: Do mísy dáme mleté ​​maso a přidáme vejce, parmazán, strouhanku, sůl. Dobře prohněteme a rukama tvoříme kuličky.

Nalijte olej do pánve a zahřejte ho. Přidejte masové kuličky a osmahněte je. Poté přidejte rajčatovou omáčku. Přikryjeme pokličkou a na mírném ohni za častého míchání vaříme asi 20 minut.

Když jsou karbanátky uvařené, přelijte je i s omáčkou do zapékací mísy. Přidejte mozzarellu a nastrouhaný parmazán. Dokončete pečení ve statické troubě při 200 ° po dobu 10 minut.

Před podáváním přidejte lístky čerstvé bazalky.