Budete milovat vaření a jíst lahodné cukety!

Tento lehký recept na plněnou cuketu je ideální pro kompletní jídlo během redukční diety.OZNÁMENÍ

Tento jednoduchý a rychlý recept složený z rýže, hovězího masa a cukety vám poskytne všechny živiny potřebné pro vyvážené jídlo bez přibírání na váze.

Aby byl recept úspěšný, musíte ingredience pečlivě změřit a připravit je před zahájením receptu.

Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.

Příprava: 15 min
Vaření: 50 min

INGREDIENCE PRO 4 OSOBY:

– 2 cukety
– 400 g mletého hovězího masa s 5 % tuku
– 200 g rajčatového coulis
– 1 cibule
– 200 g rýže basmati
– 30 g parmezánu
– 2 polévkové lžíce. lžíce olivového oleje
– 2 snítky tymiánu
– 1 stroužek česneku
– 8 lístků bazalky
– 4 snítky petrželky
– Sůl
– Pepř

PŘÍPRAVA:

Předehřejte troubu na 200°C (č. 7). Cukety omyjeme a rozpůlíme podélně. Lžící vydlabejte každou polovinu cukety a dužinu ponechte oddělenou. Oloupejte cibuli a česnek Poté nakrájejte cibuli a nasekejte česnek. Rezervovat.

Na pánvi osmahneme na 2 lžících. lžíce olivového oleje dužina z cukety s nakrájenou cibulí a česnekem, čas od času promíchejte.

Přidejte mleté ​​hovězí maso a vše osmahněte a znovu promíchejte. Posypeme tymiánem a nakrájenou bazalkou, poté osolíme a opepříme. Náplň je hotová.

Nádivkou naplníme půlky cukety a dáme do zapékací mísy. Na cuketu nalijte rajčatový coulis.

Vložte do trouby a pečte 40 minut při 200° (th.7). Pár minut před koncem pečení vaši světlou plněnou cuketu posypte parmazánem a vraťte misku ještě na pár minut do trouby pod gril. Mezitím přivedeme k varu velké množství vody.

Rýži vařte 8 až 10 minut podle doby uvedené na obalu. Světlou plněnou cuketu podávejte s rýží a ozdobte snítkami petrželky.

STRAVA:

Tento recept obsahuje různé skupiny potravin, které naše tělo potřebuje. Rýže splňuje naše potřeby pro pomalé cukry, aby udržela hladinu cukru v krvi stabilní. Cuketa posiluje tuto glykemickou stabilitu díky své vláknině Hovězí maso splňuje naše potřeby bílkovin. Parmezán posiluje naše bílkoviny a zároveň dodává vápník pro naše kosti. Nakonec olivový olej doplňuje naše potřeby esenciálních mastných kyselin pro dobrou rovnováhu našeho těla. Doplňte toto jídlo ovocem jako dezert.

TIPY:

Rýže obsahuje škrob, díky čemuž je velmi kalorická. Nezapomeňte několikrát prolít rýži ve studené vodě, dokud voda nebude zakalená. Budete mít méně lepkavou a méně kalorickou rýži.