Cuketa patří mezi zeleninu, kterou děti tolik nesnášejí. Je to však potravina bohatá na různé vitamíny, které poskytují mnoho výhod.

Aby to jedli, ale také pro vaše potěšení, zde je návod, jak připravit lahodný, rychlý a opravdu snadno uvařitelný cuketový gratin. Jděte ke sporáku!OZNÁMENÍ

Zapečené brambory jsou obecně oblíbené při jídle.

Mladí i staří se scházejí kolem stolu, aby sdíleli lahodné a uklidňující jídlo.

Není to však jediná zelenina, kterou můžete do tohoto receptu zahrnout, protože chuťově a nutričně jsou mnohem zajímavější varianty.

Tentokrát vám nabízíme verzi z cukety, opravdová lahůdka!

ingredience:

– 2 cibule
– 1 kg cukety
– 1 stroužek česneku
– 1 lžíce olivového oleje
– Sůl
– Pepř –
1 lžička tymiánu
– 1 lžička rozmarýnu
– 1 lžička oregana
– Muškátový oříšek
– 60 g parmazánu + 15 g na ozdobu
– 2 vejce
– 10 cl mléka

příprava:

1.Začněte předehřátím trouby na 180°C (termostat 6 až 7).

2.Pak nakrájejte cuketu na plátky asi 1 cm, poté je vložte na odkapávací desku s trochou soli, aby pustila vodu, a dejte stranou.

3. Nakrájejte cibuli s olivovým olejem na pánev a za občasného míchání ji nechte 5 minut podusit.

4.Mezitím si vezměte misku a rozklepněte vejce, jako byste dělali omeletu. Poté přidejte tymián, rozmarýn a oregano, to samé udělejte s česnekem, jakmile jej rozdrtíte. Poté můžete přidat 10 cl mléka a také 60 gramů strouhaného parmazánu.

5. Před smícháním přípravku osolte a opepřete, aby byl homogenní.

6.Vezměte si zapékací misku a nejprve na ni položte cibuli a poté cuketu, aby vše zakryla. Vše, co musíte udělat, je nalít váš přípravek na celý pokrm.

7.Na závěr ozdobte parmazánem a nastrouhejte trochu muškátového oříšku. Pečte přibližně 20 až 25 minut. Po uvaření si neváhejte nechat pár minut navíc na opékání zapékaného masa.

Můžete přijít ke stolu. Dobrou chuť !

Výhody cukety:

Cuketa, výhody všeho druhu

Mnohými opuštěná cuketa, kromě toho, že je lahodná, má mnoho netušených výhod. Ve skutečnosti jsou tyto potraviny bohaté na vlákninu a mají velmi nízký obsah kalorií.

Silný argument pro ty, kteří si chtějí hlídat postavu při konzumaci lahodných pokrmů.

Vezměte prosím na vědomí, že mohou také nahradit máslo ve vašich receptech na dezerty pro šťavnaté koláče s minimem kalorií! A tím jejich výhody nekončí.

Stimulují také tranzit pro lepší trávení!
Syrová nebo pražená, jako zapékaná, v salátu nebo jako příloha, cuketa také obsahuje mnoho živin včetně vitamínu C, rutinu a beta-karotenu, antioxidantů, o kterých je známo, že pomáhají našemu tělu zbavit se volných radikálů.

Tyto látky jsou odpadní produkty přirozeně produkované tělem, které, pokud nejsou vyloučeny, mohou vytvářet oxidační stres, který by mohl mít negativní dopad na naše zdraví.

Lutein a zeaxantin, které obsahují, jsou také užitečné při ochraně zdraví vašich očí. Spousta výhod, které je třeba využívat častěji!