Čerstvost a chuť dobré lososové teriny je u stolu vždy vítána!

Tento dokonalý a extrémně jednoduchý recept lahodně kombinuje čerstvého lososa a uzeného lososa, čerstvou smetanu, pažitku, růžové bobule…OZNÁMENÍ

pro předkrm plný sladkostí, který potěší všechny gurmány. Chcete-li být urychleně otestováni, všichni budou vyhráni!

Chcete-li úspěšně připravit recept na lososovou terinu, musíte pečlivě změřit ingredience a připravit je před zahájením receptu. Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.

Příprava: 10 min
Vaření: 55 min
Odpočinek: 1 hodina

INGREDIENCE PRO 6 OSOB:

500 g čerstvého filetu z lososa
4 plátky uzeného lososa
30 cl husté crème fraîche
2 vejce
1 svazek pažitky
1 polévková lžíce. lžička růžových bobulí
20 g másla
sůl, pepř

PŘÍPRAVA LOSOSOVÉ TERINY

Nejprve odstraňte kůži a kosti z filetu lososa (můžete také požádat svého obchodníka s rybami, aby to udělal za vás). Vložíme do koše parního hrnce nebo do vývaru a vaříme 8 až 10 minut.

Zatímco se filet z lososa vaří, nahrubo nakrájejte uzeného lososa a kousky vložte do salátové mísy. Jakmile je filet z lososa uvařený, nahrubo ho nasekejte a poté smíchejte s uzeným lososem.

Pažitku omyjte, osušte a nasekejte. Rozdrťte růžové bobule. Vyšlehejte hustou smetanu s celými vejci, přidejte pažitku a růžové bobule. Osolíme a opepříme. Smetanu vlijeme do směsi vařeného lososa a uzeného lososa a vše dobře promícháme.

Předehřejte troubu tl. 6 (180 °C). Namažte šest ramekinů nebo terinu a rozložte mezi ně svou přípravu z lososa. Ramekiny nebo vaši terinu vložte do velké zapékací mísy a naplňte ji do poloviny vlažnou vodou. Poté tuto misku přikryjte hliníkovou fólií a dejte lososovou terinu do trouby na 45 minut vařit ve vodní lázni.

Jakmile je vaše lososová terina uvařená, vyjměte ji z trouby. Rozbalte ramekiny nebo terinu na talíře a nechte vychladnout na pokojovou teplotu a poté chlaďte alespoň 1 hodinu.

Vyjměte lososovou terinu z lednice a ozdobte své talíře dobře ochucenými listy mesclun a pěkným plátkem citronu.

Tuto lahodnou lososovou terinu můžete podávat i jako hlavní chod, například s tymbalem kreolské rýže a malým, dobře kořeněným zeleným salátem.