Nebaví vás klasické recepty na lasagne a chcete je připravit originálně?

No, doporučuji tento rychlý a jednoduchý recept na lasagne s cuketou a lososem.OZNÁMENÍ

Jaké jsou jeho zvláštnosti? Rybu jsem okořenil bílým vínem. Samozřejmě jsem přidala i bešamel, jako u tradičních příprav těchto těstovin.

Výsledek je nakonec opravdu velkolepý. Tento lahodný talíř jsem podával k obědu a během několika minut byl pryč. Tyto chutné lasagne si získaly každého.

Jsou také skvělé pro zvláštní příležitosti. Vyzkoušejte tento recept tak, jak je, a příště přidejte další ingredience podle vašich preferencí.

Aby byl recept úspěšný, musíte ingredience pečlivě změřit a připravit je před zahájením receptu.

Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.

Doba přípravy: 25 minut
Doba vaření: 30 minut
Porce: 4-6

Ingredience: 

250 g vaječných lasagní
4 lžíce extra panenského olivového oleje
Šalotka (jedna velká)
Sůl a pepř
620 g steaku z čerstvého lososa
120 ml suchého bílého vína
3 velké cukety
500 ml bešamelu
q máslových vloček

příprava:

Jak udělat lasagne z cukety a lososa?

Začněte čištěním steaku z lososa, odstraněním kůže a centrální kosti. Pro větší pohodlí požádejte obchod s rybami o vyčištění. Lososa nakrájíme na kostičky.

Nalijte dvě snítky extra panenského olivového oleje na dno nepřilnavé pánve. Opečte polovinu najemno nakrájené šalotky. Jakmile zasyčí, přidejte lososa a promíchejte. Jakmile losos zrůžoví, přilijte bílé víno a na středně mírném ohni ho nechte odpařovat, dokud jeho vůně nezmizí.

Nesolte, protože losos je již slaný sám o sobě. Odstraňte část omáčky mírným zvýšením plamene. Mezitím špičkou vařečky nakrájejte lososa.

Velmi snadno se vločkuje, takže je to druh lasagní. Jakmile omáčka trochu zaschne, vypněte oheň a odstavte, přikryjte pokličkou.

Nyní cuketu omyjte a osušte. Odstraňte konce a na hrubém struhadle nastrouhejte cuketu přímo do mísy. Dochutíme solí.

Dobře promíchejte rukama. Druhou polovinu šalotky nakrájejte nadrobno a poté ji vložte do pánve se dvěma snítkami extra panenského olivového oleje.

Jakmile začne prskat, přidejte cuketu a promíchejte. Necháme je vařit 10 minut, aby se odstranila vegetační voda a ochutily se.

Do lasagní můžete dát i syrové cukety, ale nastrouhané je dobře prolisujte v cedníku. Poté je na pánvi ochutíme olejem, šalotkou a solí.

Začněte připravovat lasagne z cukety a lososa. Na dno zapékací mísy nasypte štědrou lžíci bešamelu.

Navrch položte první vrstvu lasagní a okořeňte malou cuketou a trochou lososa. Zalijte dalším bešamelem a dále střídejte lasagne, cuketu a lososa, dokud nespotřebujeme všechny ingredience.

Poslední vrstvu dokončete spojením bešamelu, cukety a lososa nahoře. Přidejte také hodně vloček másla, abyste měli chutnou kůrku.

Lasagne z cukety a lososa pečte ve statické troubě na 200 °C asi 30 minut.

Hotové jsou, když jsou zlatavé a bešamel rozpuštěný. Pro obzvláště křupavou kůrku přepněte troubu na posledních pár minut do režimu grilování.

Nechte pár minut odpočinout.

Poté rozdělte cuketové a lososové lasagne na porce a podávejte horké.