Gratin dauphinois neboli gratinované brambory dauphinoise je jistě jedním z nejemblematičtějších jídel francouzské kuchyně. Ale buďte opatrní, najdete mnoho receptů na takzvané „Dauphinois“ gratinované, i když ve skutečnosti mají pouze název Dauphinois!

Tak se zase nenechte zmást! Skutečné, autentické, jedinečné gratinované dauphinois se skládá jednoduše z brambor, mléka a/nebo smetany a koření z česneku, soli, pepře a muškátového oříšku! Přidáte-li slaninu, cibuli nebo nastrouhaný sýr, odchýlíte se od původního receptu a stane se z toho gratinovaný brambor, jak se s ním nejčastěji setkáváme.OZNÁMENÍ

Takže bez dalších okolků, zde je recept na přípravu pravého dauphinois gratin. Opravdu lahodný pokrm, ideální jako příloha k pečenému masu nebo kuře z volného chovu, který mi připomíná rodinné neděle mého dětství… Ani dobře grilovaným bramborovým plátkům navrchu nebudete dlouho odolávat a křupavé! ?

Obtížnost: Snadná
Příprava: 10 minut
Vaření: 35 minut

Ingredience pro 4 osoby

– 1 kg brambor (Belle de Fontenay nebo charlotte)
– 33 cl mléka
– 1 stroužek česneku
– 50 g másla
– muškátový oříšek
– 33 cl tekuté smetany

příprava:

Oloupejte kilo brambor. Neperte je, ale osušte je hadříkem a poté je nakrájejte na kolečka o velikosti přibližně 3 mm.

Plátky brambor rozložte na čistou utěrku, posypte je 10 až 15 gramy soli a 4krát až 5krát rozdrťte mlýnek na pepř. Rukama jemně promasírujte brambory, aby se sůl a pepř rovnoměrně rozprostřely.

V hrnci přivedeme k varu mléko s oloupaným a nahrubo prolisovaným stroužkem česneku. Snižte teplotu na minimum, poté přidejte plátky brambor, přikryjte a vařte 10 minut. Je lepší postavit rendlík na mírný oheň, aby se mléko nepřevařilo.

Přidejte tekutou smetanu a také špetku nastrouhaného muškátového oříšku. Vařte, tentokrát odkryté, asi 15 minut na mírném ohni za pravidelného míchání, aby se brambory a smetana nepřichytily. Jemně promícháme, abychom brambory nerozdrtili, zejména ke konci vaření.

Brambory nasypte do máslem vymazané zapékací mísy a zalijte je několika štědrými kousky másla. Umístěte pokrm do středu větší nádoby a do poloviny nalijte vodu pro vaření ve vaně. Předehřejte troubu a pečte na 200 °C, dokud gratin nezíská požadovanou zlatavou barvu (asi deset minut).