Nemáte ponětí, co budete dnes večer jíst? Nabízíme vám malý milý recept na zapečený pórkový gratin se smetanou ke šlehání pro radostné zakončení dne.

Gurmánská alternativa, která vás rozzáří po náročném dni. Tak jdeme na recept!OZNÁMENÍ

Dnes večer se neochudíme o recept, který je extrémně jednoduchý a tak dobrý, že si ho zamilujete! Dopřejte si toto lehce zpátečnické, ale chutné jídlo!

Uděláte lidem radost.

Ingredience (4/6 lidí):

– 4 velké pórky (600 g nakrájených, omytých a oloupaných)
– 20 g másla
– 2 stroužky česneku
– 1 lžíce olivového oleje
– 10 cl smetany ke šlehání (Jamie používá 20)
– 2 snítky čerstvého tymiánu (Jamie používá 6)
– 10 0 g parmazánu (místo čedaru v receptu)

příprava:

Troubu předehřejte na 200°C (termostat 6/7).

Pórek oloupeme, podélně rozčtvrtíme a nakrájíme nahrubo. Vložte je do cedníku a důkladně je opláchněte, abyste odstranili nečistoty a nečistoty.

Oloupejte a nadrobno nasekejte 2 stroužky česneku.

Rozehřejte pánev na středním plameni se 2 kousky másla a troškou olivového oleje. Přidejte česnek. Vezměte listy ze 6 snítek tymiánu (u mě 2). Když česnek akorát začne hnědnout, přidejte pórek a tymián. Dobře promíchejte, dejte na vysokou teplotu a vařte 10 minut, dokud se neuvaří a nezměknou.

Mezitím nastrouháme 100 g čedaru (pro mě parmazán). Pánev sundejte z plotny, dochuťte solí a pepřem (lehce na sůl, protože v sýru je trochu). Přidejte 20 cl tekuté smetany (u mě 10) a polovinu sýra. Přípravek dobře promícháme a poté nalijeme do zapékací mísy vhodné velikosti, aby nakonec měla zelenina tloušťku asi 2,5 cm. Použila jsem kameninovou misku o průměru 23 cm.

Posypte zbytkem sýra a pečte asi 20 minut, dokud nebude povrch pokrmu zlatavě hnědý a chutný.