Dnes vám chci říct o ruském salátu. Tento salát je základní tapa ve všech španělských barech a také posvátné jídlo pro letní rodinné neděle. Ruský salát je ve Španělsku tak populární, že jsem si myslel, že ho vymysleli tady :S!

V žádném případě ! Ruský salát je, jak jeho název napovídá, salát vynalezený v Rusku, přesněji v restauraci „L’Ermitage“ v Moskvě. Ruský salát se také nazývá „salát Olivier“ na počest jeho vynálezce Luciena Oliviera, ruského šéfkuchaře francouzsko-belgického původu, který vlastnil L’Ermitage na počátku 60. let 19. století.OZNÁMENÍ

Ruský salát vynalezl v roce 1860 šéfkuchař Lucien Olivier, spolumajitel restaurace Ermitáž na náměstí Trubnaya, jedné z nejznámějších restaurací v Moskvě té doby. Oficiálně pan Olivier nikdy neodhalil tajemství svého receptu, dokonce ani jedinou ingredienci!

Mnoho lidí se snažilo zjistit více, ale šéfkuchař měl ve zvyku schovat se v oddělené místnosti, aby vytvořil recept. Jednoho dne, když musel opustit místnost, aby vyřešil problém, využil jeden z kuchařů restaurace příležitosti vstoupit a zjistit seznam tajných surovin na stole.

Jakmile byl tento kuchař vyhozen, začal pracovat v méně známých restauracích, kde se snažil napodobit recept svého bývalého šéfkuchaře. Znalci ale moc dobře věděli, jak poznat, že to není totéž a kroky a ingredience pro přípravu ensaladilla rusa Luciena Oliviera zůstanou navždy utajeny.

V roce 1904 se skupině výzkumníků podařilo určit přísady použité ve slavném receptu na ruský salát poté, co se zeptali několika zákazníků restaurací. Takže pro ně recept obsahoval: Tetřeva hlušce, uzenou kachnu, jazyk, ocasy a pasty z měkkýšů, krevety, kraba, uzeného jesetera, kapary, okurky, lanýže, vejce natvrdo a sezónní zeleninu (některá vařená, jiná syrová).

Postupujte podle receptu a připravte si ho také, ingredience se počítají na prstech, je jich velmi málo a možná je už máte! Zkuste to… a pokračujte ve čtení na další stránce.

Zde je několik vysvětlení:

Aby byl recept úspěšný, musíte ingredience pečlivě změřit a připravit je před zahájením receptu. Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.

Takže pro recept potřebujete:

Doba přípravy: 20 minut
Doba vaření: 20 minut
Doba odpočinku: 2 hodiny

Ingredience pro 8 osob:

– 1,5 až 2 kg středních brambor
– 1 velká konzerva tuňáka
– 1 malá konzerva hrášku
– 1 konzerva červené papriky
– 4 vejce natvrdo
– 15 zelených oliv s ančovičkami
– 15 zelených oliv
– nejlépe domácí majonéza
– sůl pepř

příprava:

Krok: 1
Brambory se slupkou prohřejeme v 1 velkém objemu osolené vody, uvaříme vejce natvrdo.

Krok: 2
Do salátové mísy dejte tuňáka, hrášek, olivy (některé si nechte na ozdobu), papriky nakrájené na kostičky (nechte si 4 dlouhé proužky na ozdobu) a vejce nakrájená na plátky (pár plátků si nechte na ozdobu), promíchejte „ zelenina“ dobře.

Krok: 3
Brambory necháme vychladnout, než je oloupeme a nakrájíme na velké kostky, dáme je do salátové mísy se zeleninou, osolíme, opepříme a dáme 3 až 4 dobré polévkové lžíce. lžíce majonézy, dobře promíchejte.

Krok: 4
oválnou misku, se salátem udělejte „dunu“ a „dunu“ rovnoměrně potřete majonézou, aby vznikla pěkná vrstva, poté ozdobte olivami, proužky paprik a vejci, dejte do lednice na 2 dobré hodiny před podáváním.