Objevte recept na Špagety s houbami a parmazánovým krémem jsou typickým podzimním jídlem, vzhledem k přítomnosti čerstvých lišek, které se však hodí k přípravě kdykoli během roku, pokud se rozhodnete pro mražený nebo sušený produkt.

K přípravě houbových těstovin budete kromě čerstvých lišek potřebovat mléko, strouhaný parmazán a přísadu, která u hub prostě nemůže chybět: petržel.OZNÁMENÍ

Recept je poměrně jednoduchý, protože stačí uvařit těstoviny a houby zvlášť a poté je smíchat s parmazánovým krémem.

Chcete-li úspěšně připravit recept na Špagety s houbami a parmazánovým krémem, musíte pečlivě odměřit ingredience a připravit je před zahájením receptu. Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.

Obtížnost: Snadná
Příprava: 15 minut
Vaření: 15 minut

Ingredience pro 4 osoby

– 320 g špaget
– 1 kostka másla
– 60 ml mléka
– 150 g Parmigiano Reggiano
– 1 stroužek česneku
– 500 g lišek
– 1 lžíce nasekané petrželky
– podle chuti pepřem
– podle chuti Sůl

Příprava na špagety s houbami a parmazánem

Začněte tím, že houby očistíte od všech zemitých zbytků. Odstraňte poslední část stonku, pokud existuje, a nakrájejte ji na kousky, které nejsou příliš malé. Na pánvi rozehřejte máslo se stroužkem česneku a přidejte houby. Vařte je deset minut nebo dokud se voda uvolněná při vaření neodpaří.

Dochutíme solí, pepřem a dochutíme nasekanou petrželkou. Těstoviny vařte po dobu uvedenou na obalu. Mezitím ohřejte mléko, dokud se téměř nevyvaří. Přendejte do sklenice ponorného mixéru, přidejte nastrouhaný parmazán a mixujte, dokud nebude hladká a krémová.

Když jsou těstoviny hotové, slijte je a promíchejte v hrnci s houbami. Když je oheň vypnutý, přidejte smetanu s parmazánem, aby se netrhal nadměrným teplem, a dobře promíchejte.

Jakmile jsou těstoviny dokonale promíchány s omáčkou, špagety s liškami a parmazánovým krémem jsou připraveny k podávání!