Květák je odrůda zelí z čeledi Brassicaceae, pěstovaná jako zeleninová rostlina pro svůj hypertrofovaný a dužnatý květinový meristém, konzumovaná jako zelenina. Termín také označuje tuto zeleninu.

Zapékaný květák na lůžku z mletého masa, Zde je ultra jednoduché, ultra rychlé jídlo, které se však jednoho večera tohoto týdne velmi vydařilo. Princip je takový z pastýřského koláče (vrstva masa, vrstva zeleniny), ale místo bramborové kaše dávám květák.OZNÁMENÍ

Tento gratinovaný květák je bohatý a vydatný pokrm, který se hodí ke všem příležitostem, ale především k těm speciálním. Připravuje se s květákem, bešamelem, sýrem, zeleninou a několika dalšími ingrediencemi: výsledkem je pečená pochoutka vzácné konzistence, se kterou uděláte dobrý dojem při nedělních obědech i za jiných okolností. Vše obalí (téměř) světlá bešamelová omáčka.

Ingredience  :

1 kg mletého masa (pro mě hovězí)
1 mrkev
1 cuketa
1 cibule
1 rajče
petržel
bylinky de Provence
3 stroužky česneku
1 kilo květáku
250 g strouhaného sýra
50 cl nízkotučné tekuté smetany
1 až 2 lžíce mouky
sůl, pepř

příprava  :

Krok 1:  uvařte květák (měl by zůstat trochu křupavý, ne převařený) Mezitím na pánvi osmahněte nakrájenou cibuli. Přidejte mleté ​​maso, mrkev nakrájenou nebo nakrájenou na nudličky, detailní cuketu (zbavenou nebo nakrájenou) Nakrájejte rajče na kostičky a dejte je se zbytkem. Rozdrťte česnek.

Krok 2:  Vše nechte trochu osmahnout se solí, pepřem, provensálskými bylinkami, petrželkou. Tímto přípravkem ozdobte zapékací misku. Přidejte trochu strouhaného sýra. Na maso položíme okapaný květák. Ze smetany a trochy mouky udělejte omáčku a zahřívejte, dokud nezískáte bešamelovou konzistenci. Sezóna.

Krok 3:  Zeleninu přelijte omáčkou. Přidejte zbytek nastrouhaného sýra. Pečte přibližně 30 minut.

Krok 4:  Maso jsem nerozmixoval, ale je to možné (nebo ještě přidat rozšlehané vejce), k masu můžete přidat trochu vína, mozzarellu, rajčatovou omáčku, další zeleninu. Podobný recept jsem už dělala se směsí zelí (květák, zelí romanesco a brokolice), také to bylo moc dobré.

Krok 5:  Je možné použít mražený květák. Můžete udělat klasický bešamel, do omáčky můžete přidat i lžíci hořčice.

Tip:  Tento gratin podávejte po jednotlivých porcích ve sklenicích nebo mini zapékacích miskách. Pár koření dokáže i tento pokrm pěkně okořenit.