Tradiční rolovaný dort našich babiček se skládá z piškotového dortu plněného šlehačkou a čerstvými jahodami pro lahodnou a barevnou svačinku.

Jahody jsou zpět pro naše největší štěstí! Využil jsem příležitosti a otestoval několik receptů včetně této snadné a lahodné jahodové rolády. Mám skvělou zpětnou vazbu, a proto je přirozené, že se s vámi o recept podělím. ?OZNÁMENÍ

Tento dort se skládá z piškotu, krému z mascarpone a kousků jahod. Dokonalá aliance, že? ? Pro větší lahodnost doporučuji přidat do piškotu kůru z limetky.

Ingredience: 

300 g nakrájených jahod
50 g cukru

Pro sušenku:

4 vejce
150 g cukru
95 g prosáté mouky
4 g prášku do pečiva
1 lžička vanilkového extraktu
1 špetka soli
30 g neutrálního oleje (řepkového)

krém z mascarpone:

250 g mascarpone
60 g moučkového cukru
250 ml tekuté smetany
1 lžička vanilkového extraktu

příprava:

Jahody s 50 g cukru dáme do mísy, necháme stranou.
Připravte si vyválenou sušenku: v salátové míse smíchejte suché ingredience, konkrétně mouku, prášek do pečiva a sůl. V jiné míse šlehejte vejce, cukr a vanilku, dokud směs nezbělá a nezdvojnásobí svůj objem. Přidejte olej, promíchejte a za stálého míchání po troškách přidávejte moučnou směs.

Plech na cukroví vyložte pečicím papírem. Nalijte těsto a stěrkou rovnoměrně rozetřete. Pečte 12 až 15 minut v troubě předehřáté na 180 °C, dokud sušenka nezačne hnědnout. Pečlivě sledujte vaření.

Utěrku bohatě posypte moučkovým cukrem a ještě horkou srolovanou sušenku otočte přes moučkový cukr. Sloupněte pergamenový papír a ještě horké sušenku srolujte. Pomocí utěrky dort srolujte a nechte vychladnout, takto zabalený. To jí umožňuje po vychladnutí zachovat tvar role, aby se zabránilo sklouznutí při plnění role: pokud tento krok vynecháte, hrozí, že sušenka poté praskne nebo se zlomí, protože již nebude tak pružná…

Připravte si krém z mascarpone: v míse vyšlehejte mascarpone, moučkový cukr a vanilku. Tekutou smetanu vyšleháme do šlehačky (ne příliš tuhé) v jiné salátové míse. Jemně zapracujte šlehačku do mascarpone a míchejte stěrkou, aby směs neklesla a aby byl krém velmi hladký.

Sušenku rozvineme, potřeme krémem z mascarpone, přidáme kousky jahod a pak sušenku srolujeme.

Nechte 1 hodinu chladnout. Při podávání můžete roládu posypat moučkovým cukrem, ozdobit pár jahodami a pro lepší výsledek seříznout konce.