Citronový pusinkový koláč s termomixem. Tento dortík z citronových pusinek se vyrábí z křehkého těsta, které se snoubí s pikantní chutí citronu. Chutné a snadné na přípravu pomocí termomixu.

Aby byl recept úspěšný, musíte ingredience pečlivě změřit a připravit je před zahájením receptu.OZNÁMENÍ

Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.

Příprava: 15 min
Thermomix: 10 min
Pečení v troubě: 35 min až 40 min

Ingredience :

Na křehké těsto: 

80 g másla
150 g mouky (nejlépe typu 55)
1 polévková lžíce. vanilkový cukr
1/2 lžičky. lžička soli

Na citronový krém:

150 g cukru
60 g másla
2 celá vejce + 1 žloutek
Šťáva ze 3 citronů (velmi šťavnatá) a jejich nastrouhaná kůra

Na pusinky:

3 bílky
200 g cukru
1 špetka soli

příprava :

Do mísy dejte máslo nakrájené na kousky, sůl, mouku, vanilkový cukr a 100 g vody a nastavte na 30 sek/ funkce „Epi“. Míchejte 10 sekund/zpátečka/rychlost 2, aby se těsto vyndalo z mísy a vyndalo se. Těsto rozválíme válečkem a ozdobíme máslem vymazaný a moukou vysypaný koláč. Dno propíchejte vidličkou. Pečeme asi 30 minut na 200° (č. 6/7).

Citronový krém: 

Pomocí nože na zeleninu nahrubo odstraňte citronovou kůru, vložte je do mísy a nastavte na 5 sek/rychlost 7. Přidejte cukr, citronovou šťávu a máslo a nastavte na 2 min/60°C/rychlost 2. Když se časovač zastaví, spusťte Thermomix na rychlost 4 a otvorem ve víčku přidejte celá vejce a žloutek. Thermomix okamžitě zastavte a poté nastavte 7 min/80°C/rychlost 2. Tímto krémem ozdobte základ uvařeného dortu, zarovnejte čepelí nože nebo špachtle.

Meringue: 

Do mísy dejte cukr a nastavte 10 sek/rychlost 9. Vložte šlehací metlu do mísy. Přidejte bílky a sůl a nastavte na 5 sek/rychlost 4, poté 5 min/50°C/rychlost 3,5. Tuto pusinku rozetřete na dort. Nakreslete kříže hroty vidličky. Pusinky opékejte v troubě asi 8 minut na 240° (th.8). Pokud se po 5 minutách zabarví, zastavte pečení, ale nechte koláč v horké troubě. Před podáváním necháme vychladnout.