S tímto receptem na piškotový dort Thermomix neváhejte a pusťte se do vytváření skvělých výtvorů!

Narozeninové dorty, vánoční polena, rohlíky s jahodovými sušenkami a další velkolepé dorty, jako je tento zasněžený les! Určitě budete na své dezerty pyšní tím, že je postavíte na stůl před ohromenýma očima!OZNÁMENÍ

Parádní vzdušný a jemný piškot, tak akorát. K výrobě s Thermomixem.

Ingredience:

4 vejce
125 g cukru
125 g prosáté mouky (nebo bezlepkové směsi na pečivo… prosáté!)
1 špetka soli

POKYNY: 

Do mísy vložíme metlu, přidáme 4 vejce a 125 g cukru a necháme 6 minut/rychlost 3/37°C. Objem směsi se ztrojnásobí. Mezitím si předehřejte troubu na 180°C.

Na konci časovače znovu šlehejte 6 minut/rychlost 3 (bez t°), poté přidejte 125 g prosáté mouky (viz poznámky) se špetkou soli. Zapracujte šleháním po dobu 8 sekund/rychlost 2.

Formu nebo pečicí kroužek a jeho plech (nebo plech, pokud vyrábíte sušenku, v tomto případě lze použít i pečicí papír) vymažte máslem a vysypte moukou.

Po celé ploše nalijeme piškotové těsto. V případě potřeby zarovnejte zadní částí polévkové lžíce nebo stěrky.

Pečeme na 180°C asi 20 minut na dort o průměru cca 22 cm (upravíme podle velikosti formy).

Po vytažení z trouby vyklopte piškotový dort obrácením na mřížku. Přikryjeme utěrkou, aby piškot příliš nevyschl, a necháme vychladnout.

Jakmile piškot vychladne, je čas ho otevřít a ozdobit přípravou dle vlastního výběru: například mousseline krém a jahody na jahodový dort, čokoládová ganache do zasněženého lesa…
Otevření napůl za perfektní způsob, trik spočívá v použití 2 cm vysokého kruhu, který umístíte kolem piškotového dortu a který bude sloužit jako vodítko pro váš nůž.

POZNÁMKY:

Prosévání mouky opravdu změní konečný výsledek a s běžným kovovým sítkem je to velmi snadné! Před aktivací táry ji položte na misku Thermomix, vložte do ní potřebné množství mouky a poté lžíci otočte, aby mouka vytekla, aniž by se dostala všude.