Aby byl recept úspěšný, musíte ingredience pečlivě změřit a připravit je před zahájením receptu.OZNÁMENÍ

Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.

Mimochodem, nezapomeňte se podívat na tuto knihu, která je plná chutných receptů.

Suroviny:
Na sušenku:
120 g změklého másla
60 g extra jemného cukru
180 g mouky
1 sáček prášku do pečiva
1 špetka soli

Na karamel (karamel):
120 g másla
120 g cukru
400 g slazeného kondenzovaného mléka
2 lžíce javorového sirupu (nebo zlatého sirupu nebo i medu)

Na čokoládovou polevu:
200 g hořké nebo mléčné čokolády

Příprava:
Příprava sušenky: Troubu předehřejte na 180°C (th.6). Smíchejte máslo a cukr, abyste získali krém. Přidejte mouku a droždí. Znovu promíchejte a vytvořte kouli.Struktura
se zdá velmi lehká a velmi jemná. Těsto dejte na dno máslem vymazané a moukou vysypané formy (nebo s pečícím papírem na dno).

Trik, jak vyválet těsto, je položit na něj potravinářskou fólii a válečkem ho vyrovnat. Takto se těsto nebude lepit na vál.

Pokud je forma, kterou jste si vybrali, vysoká, budete ji muset rozetřít dlaní. Tloušťka sušenky by měla být větší nebo menší než jeden centimetr. A hned, v troubě! Po 20 minutách vaše křehké pečivo lehce zezlátne a bude čas ho vytáhnout z trouby.

Karamel: Všechny ingredience (máslo, cukr, kondenzované mléko a sirup) dejte do hrnce na mírném ohni a míchejte, dokud se vše nerozpustí.

Poté dejte trochu vyšší oheň, aby se směs přivedla k varu a míchejte bez přestání, aby se nelepila, alespoň 5 minut. Karamel bude hotový, když obalí lžíci a snadno se uvolní ze stran pánve.

Nalijte směs na křehké pečivo (ještě ve formě) a otáčejte formou, aby se karamel vyrovnal. Musíte jednat rychle, protože poměrně rychle tuhne
Čokoládová poleva: Když je karamel dobře ztuhlý, rozpusťte čokoládu (dvouvařič nebo mikrovlnná trouba) a přelijte ji. Čokoládu rozetřeme po celém povrchu dortu. Čokoládu necháme vychladnout na pokojovou teplotu a po ztuhnutí dáme do lednice.

Rozbalte a nakrájejte na malé čtverečky.

Poznámka: Většina našich receptů je vhodná pro 4 až 5 osob.