Hvězda francouzského pečiva, tarte tropézienne je dort z briošky s příchutí pomerančových květů a ozdobený směsí pudinku z pomerančových květů a šlehačky. Recept, který ohromí vaše hosty.

Ingredience:OZNÁMENÍ

Pro briošku:

300 g mouky
125 ml mléka
20 g čerstvého droždí
2 polévkové lžíce. lžíce pomerančového květu
50 g hnědého cukru
1 vejce
1 polévková lžíce. lžička soli
75 g nesoleného máslového mléka
na zhnědnutí
Perlový cukr

Na krém:

400 ml mléka
150 g hnědého cukru
2 celá vejce +
1 žloutek
60 g kukuřičného škrobu
2 polévkové lžíce. lžíce pomerančového květu
100 g nesoleného másla pokojové teploty

Na šlehačku:

33 cl plnotučné tekuté smetany
20 g moučkového cukru
1 polévková lžíce. lžička vanilkového extraktu

PŘÍPRAVA:

KROK 1
Brioška: Do mísy Thermomix dejte mléko, pomerančový květ, cukr, droždí a naprogramujte 2 minuty při 37°C na rychlost 1. Přidejte mouku, máslo, sůl, vejce a hněťte 3 minuty na funkci klas. Poté těsto vyndejte, dejte mu kulatý tvar a nechte 2 hodiny odpočívat. Briošku potřeme mlékem, posypeme perličkovým cukrem a pečeme ve vyhřáté troubě 30 minut při 180°C.

KROK 2
Krém: Do misky Thermomixu dejte mléko, cukr, celá vejce, žloutek, kukuřičný škrob, pomerančové květy a naprogramujte 9 minut při 90°C na rychlost 4. Nechte úplně vychladnout.

KROK 3
Šlehačka: Před přípravou dejte Thermomix mísu, šlehací metlu a smetanu na 30 minut do lednice. Do misky Thermomixu vybavené metličkou dejte smetanu, cukr, vanilkový extrakt a naprogramujte 3 minuty na rychlost 4. Sledujte konzistenci krému.

KROK 4
Dokončení: Do krému jemně vmíchejte máslo a šlehačku. Briošku rozkrojte na 2 a jednu stranu ozdobte smetanou. Přikryjeme 2. stranou briošky.

KROK 5
Nyní si můžete užívat!

TIPY:

Uchovávejte Tropézienne v chladu maximálně 2 dny. Místo vanilkového extraktu můžete použít vanilkové lusky. Pokud nemáte rádi květ pomerančovníku, nepoužívejte ho, bude z něj nový recept na vanilkový koláč!