Myslím, že všichni budete souhlasit s tím, že většina lidí si jablečný koláč pochutná.

Už jsme všichni zažili jeden den, kdy jsme s maminkou nebo babičkou strávili odpoledne loupáním jablek, jemným a dynamickým mícháním ingrediencí a následným pojídáním vynikajícího plátku přímo z trouby?OZNÁMENÍ

Jablečný koláč je trvale oblíbený dezert a vyžaduje velmi málo času na přípravu a ingrediencí. Zejména proto, že tento typ dortu je oceňován pro svou krémovost.

Chutný, lehký, krémový, jablečný dort miluje každý bez ohledu na věk. Poradíme vám, jak udělat ten nejlepší jablečný dort, který potěší vaše přátele, vaše děti i vaše blízké.

Pak objevte tento recept na dalších stránkách a po tomto receptu uvidíte další, který se vyrábí na pánvi.

Zde jsou ingredience potřebné k přípravě jablečného koláče:

-300 g mouky typu 00
-200 g bílého cukru
– 4 vejce
-sáček prášku do pečiva na moučníky
-4 zlatá jablka, nastrouhaná citronová kůra
-30 ml citronové šťávy a dvě lžíce cukru
– citronová kůra (podle vaší chuti chuť)

– slunečnicový olej (pro aromatičtější verzi jej nahraďte olivovým)

Nabízeli jsme zlatá jablka, ale jsou možné i jiné odrůdy.

Takto připravíte babiččin jablečný koláč

V kuchyňském robotu šlehejte vejce s cukrem alespoň deset minut, dokud není vše objemné.

Jablko oloupeme a nastrouháme, ostatní jablka nakrájíme na tenké plátky a poté je pokapeme citronovou šťávou (a dvěma lžícemi cukru), aby nezčernala.

Do dobře rozšlehaných vajec přidejte lžičku oleje, nastrouhané jablko, pak přidejte mouku, můžete udělat polovinu kukuřičného škrobu, polovinu mouky pro vláčnější koláč.

Nakonec prosáté s droždím a citronovou kůrou je těsto hotové. Nalijte do dortové formy (nejlépe 24 cm) a posypte plátky jablek a navrch přidejte trochu citronové kůry a třtinového cukru, ten se používá k orestování jablek na povrchu, tak sem dejte špetku a tam. Vložte do trouby na 40-45 minut (trouba předehřátá na 180 stupňů).