Nemáte náladu na čokoládový dort, vaše pomazánka vám padne do oka a vaše děti chtějí domácí cupcaky? Nechte je, aby si ušpinili ruce, a uvařte s nimi jedno z nejrychlejších a nejjednodušších moučníků na světě: Nutella muffiny, velmi jemné, zlaté a dokonale lahodné.

Obtížnost: Snadná
Příprava: 15 min
Vaření: 20 min
Celkový čas: 35 minOZNÁMENÍ

Ingredience / 6 Pro lidi

100 g Nutelly
2 vejce
100 g pšeničné mouky
1/2 sáčku prášku do pečiva
50 g moučkového cukru
3 polévkové lžíce. lžíce mléka
80 g másla

příprava:

KROK 1
Zatímco se trouba předehřívá tl.7 (210°C), rozpusťte máslo (v hrnci nebo v mikrovlnné troubě) a nechte mírně vychladnout. Poté ho ve velké salátové míse šlehejte s cukrem, dokud nezískáte krémovou směs. Poté přidejte celá vejce a mléko a znovu důkladně prošlehejte. Poté vsypte mouku s práškem do pečiva a míchejte nahrubo, dokud nezískáte hladké a homogenní těsto na muffiny.

KROK 2
Pro přípravu muffinů naplňte buňky jednotlivých forem do poloviny a poté přidejte 1 polévkovou lžíci. Nutelly doprostřed každého muffinu a nakonec přikryjte těstem tak, aby byly formičky do 2/3 plné.

3. KROK
Pečte své muffiny s nutelovým srdcem přibližně 20 minut (doba vaření je vždy orientační, musíte si hlídat, aby byly muffiny zlaté a měkké). Nechte je vychladnout, než je vybalíte, a pak si je vychutnejte teplé nebo studené, jako svačinu nebo k snídani.