Zmačkané (popraskané) LIMETOVÉ COOKIES. Objevte recept na zmačkané (popraskané) LIMETOVÉ COOKIES, jednoduché a snadno vyrobitelné doma.OZNÁMENÍ

Ingredience:
225 g mouky T 45
30 g mandlového prášku
110 g nesoleného másla (měkké máslo)
100 g moučkového cukru
1 vejce
40 ml citronové šťávy Limetková
kůra
Balíček 8 g prášku do pečiva
1 špetka květu soli

Příprava:

Na ozdobení:
Moučkový cukr
Moučkový

Postup:
Změklé máslo mícháme s cukrem v planetovém mixéru, dokud není směs hodně krémová. Poté přidejte vejce a citronovou šťávu a nastrouhanou kůru a pokračujte ve šlehání.

V míse smícháme mouku s droždím a fleur de sel. Směs přelijte na smetanové máslo, dále šlehejte, dokud se ingredience dobře nespojí, ale nehněťte příliš, jinak si těsto zkazíte. Zbavte se těsta. Zabalte ho do igelitu a nechte alespoň hodinu odpočinout v lednici.

Vyndejte těsto z lednice a vytvarujte početné kuličky o hmotnosti 16 až 18 gramů, které položte na plech pokrytý pečicím papírem. Plech se sušenkami vraťte na 30 až 40 minut do lednice.

Když jsou sušenky velmi studené, ponořte je nejprve do moučkového cukru a poté do moučkového cukru a důkladně je zakryjte. Zmačkané sušenky s limetkou položte na plech s dostatečným odstupem, aby se kuličky roztáhly, a pečte je asi 12 až 14 minut při 180 °C.

Něco navíc:
Citronové sušenky jsou dobře uchovány v pěkných plechových krabičkách.