Tento recept na lehkou čokoládovou polenu je rychlý a vyžaduje málo času v lednici, ale pro lepší poleno vám doporučujeme připravit ho den předem a nechat přes noc v lednici.OZNÁMENÍ

SLOŽENÍ:

Na sušenku:
125 g cukru
125 g mouky
5 vajec
Na směs světlé čokolády:
250 g hořké čokolády se 70 % kakaa
250 g tekuté smetany se 3 % tuku

PŘÍPRAVA:

Předehřejte troubu tl. 6 (180 °C).

Příprava sušenky: V salátových miskách oddělte žloutky. Bílky vyšleháme elektrickým šlehačem při vysoké rychlosti. V jiné salátové míse smícháme žloutky, cukr a mouku. Za stálého míchání jemně a ve třech dávkách zapracujte bílky. Lehkou čokoládovou sušenkovou směs nalijte na plech pokrytý pečicím papírem. Pečeme na mřížce do poloviny. Sušenku pečte 10 min.

Připravte si dortovou formu, do které nanesete list pečícího papíru nebo potravinářské fólie. Okraje necháme přetéct. Po uvaření sušenku srolujte na sebe a položte ji na misku nebo do dortové formy, kterou jste právě připravili.

Příprava směsi: Jedná se o přípravu čokoládové ganache. Smetanu svaříme. Sundejte z plotny, přidejte kousky čokolády a promíchejte. Zařízení musí být hladké.

Pro prezentaci: Rozbalte sušenku, potřete polovinou ganache a zarolujte. Druhou část ganache položte na sušenku a dejte na 2 hodiny do lednice.

Rozbalte světlou čokoládu a položte ji na misku. Ozdobte to.