Sladký alsaský tvarohový koláč, lahodné tvarohové pečivo. Skutečná lahůdka. Pro další dobroty.OZNÁMENÍ

ten pravý, nádherný alsaský koláč s bílým sýrem!! ne ta flâneuse ta, která má pudinkovou konzistenci, ne ta, která je velmi svěží a nepříliš sladká mňam! »

Postupujte podle receptu a připravte si ho také, ingredience se počítají na prstech, je jich velmi málo a možná je už máte! Zkuste to… a pokračujte ve čtení na další stránce.

Ingredience:

Na těsto:

– 250 g mouky
– 125 g másla
– 40 g cukru
– 1 vanilkový cukr
– 5 cl mléka
– sůl.

Pro fromage blanc:

– 1 kg tvarohu
– 20 cl crème fraîche
– 6 vajec
– 80 g kukuřičného škrobu
– 200 g cukru
– 1 vanilkový cukr
– kůra a šťáva z citronu.

PŘÍPRAVA:

Připravíme si cukrářský základ: smícháme 250 g mouky se 125 g másla nakrájeného na kostičky. Přidáme 40 g cukru, 1 vanilkový cukr, 1 špetku soli a po troškách 5 cl mléka. Z těsta vyválíme kouli a dáme na půl hodiny odpočinout do lednice.

Těsto vyrovnejte a vyložte máslem vymazanou formu o průměru 26 cm. Dno propíchejte vidličkou. Rezervujte na chladném místě.

3- Předehřejte troubu na 180°C. V terině smícháme bílou těstovinu (40 % tuku), crème fraîche, žloutky, kukuřičný škrob, cukr a vanilkový cukr. Případně přidejte kůru a šťávu z citronu.

Z bílků ušlehejte tuhý sníh a pomocí stěrky je vmíchejte do směsi fromage blanc. Vše nalijte na těsto. (ve formě)

Pečeme 30 minut na 180°C, poté 30 minut na 150°C. Nechte vychladnout v troubě, aby nedošlo k tepelnému šoku a tím ke zborcení dortu. Dort uchovávejte v lednici, dokud není připraven k podávání.

Pochutnáte si vychlazené s ovocným coulis, lemon curd nebo posypané moučkovým cukrem…

Dobrou chuť !