Zde je nezbytný mramorový dort nebo dort ZEBRA pro dětské svačiny! Můžete to s nimi vyrobit, je to tak jednoduché a nechává prostor fantazii a kreativitě.OZNÁMENÍ

Na návrhy bude potřeba jen malá tyčinka nebo špejle. Tento dort může být navíc k dispozici ve sdílené nebo individuální podobě. A vydrží velmi dobře několik dní.

Super rozplývající se potěšení! Ale především chutné! Bez přidané soli a bez droždí.

Ingredience:
125g máslových sušenek Petit-Beurre typu LU
50g rozpuštěného másla
1kg tvarohu
2 lžíce kukuřičného škrobu
120g cukru
4 vejce
1 lžíce vanilkového extraktu
2 lžíce kakaového prášku

příprava:

V salátové míse nahrubo nalámejte máslové sušenky. Sušenky rozdrťte na prášek pomocí paličky nebo válečku. Poté přidejte máslo k prášku na sušenky

Zpracujte máslo se sušenkovým práškem, abyste získali homogenní těsto. Do formy na jar dejte směs sušenek a másla, abyste vytvořili základ koláče. Dobře zabalte a dejte vychladit, zatímco budete připravovat tvarohovou směs.

Do salátové mísy nalijte bílou těstovinu, cukr a vanilkový extrakt. Směs. Přidejte celá vejce. Promíchejte a přidejte kukuřičný škrob a znovu promíchejte.

Tvarohovou směs rozdělte rovnoměrně do dvou misek. Do jedné ze dvou salátových misek přidejte kakaový prášek. Míchejte, dokud nezískáte velmi homogenní přípravek.

Do středu formy dejte 1 polévkovou lžíci vanilkového přípravku. Na vanilkový přípravek položte 1 polévkovou lžíci kakaového přípravku

Přidejte další lžíci vanilkového přípravku, poté pokračujte lžící kakaového přípravku. A tak dále, dokud nejsou přípravy vyčerpány.

Pečeme 15 minut na 180 °C a poté 40 minut na 150 °C v předehřáté troubě.

Necháme úplně vychladnout a před podáváním dáme alespoň na 4 hodiny do lednice. Ideální je i jedna noc.