Co takhle čokoládový dort, měkký a rozpouštějící se? Ale co víc, bylo by to velmi rychlé a jednoduché?OZNÁMENÍ

Ano, ano, je to možné a toto je recept, který vám dnes nabízím. Pro mě je to nejlepší recept na malou improvizovanou svačinu, zvláště pokud jsou děti?

Snadný recept na měkký a rozpouštějící se čokoládový dort z mascarpone s úžasnou texturou a polevou z pralinek, budete ho moci znovu použít k ledování vašich dortů, mramorových dortů, čokolády atd.

Super čokoládový dort, super dobrý, jemný a lahodný.

Objevte nejlepší recept na jemný a fondánový čokoládový dort. Velmi snadno vyrobitelný čokoládový dort s měkkým středem a křupavým vrchem. Rychle vyzkoušejte tento čokoládový dort.

Ingredience Pro 4 osoby
250 g lískových ořechů (se slupkou nebo bez ní)
250 g mandlí (stejné)
250 g bílého cukru
1 špetka fleur de sel (nebo soli)
2 polévkové lžíce. lžíce vanilkového extraktu nebo semínek lusku

Příprava:

Lískové ořechy a mandle dejte na plech vyložený pečicím papírem a pečte 20 až 30 minut při 170 °C, aby se opekly.

Ponechte nebo odstraňte kůži (osobně si ponechávám kůži…)

Udělejte karamel: na středním plameni vložte cukr do pánve a nechte jej rozpustit do zlatohněda, ne příliš tmavý. V případě potřeby, pokud se cukr neroztéká rovnoměrně, trochu promíchejte dřevěnou stěrkou

Do karamelu nasypte sušené ovoce a dobře promíchejte dřevěnou stěrkou, aby se všechny lískové ořechy a mandle obalily karamelem. Pozor, karamelu se nedotýkejte, připálí se!

Vše nalijeme na plech a pečící papír a necháme vychladnout.

Přidejte fleur de sel a vanilku a vše vložte do mixéru, důkladně mixujte 3 až 6 minut podle výkonu, měl by z toho vzniknout prášek, postupně postupně tekutější pasta.