Krupicový dort, pokud je někdo z vás, kdo ho nezná, je dezert na půli cesty mezi dortem a flanem. Je pevný jako dort, ale méně “suchý”, více “vlhký” jako flan.OZNÁMENÍ

Je to dezert, který pochází z mého dětství. Mnoho z nás tento recept velmi dobře zná. Floraline je směs krupice z tvrdé pšenice a tapioky.

Je to jemný návrat do dětství, který vám dnes nabízím.

Ingredience pro 4 osoby
1L. Z mléka.
3 vejce.
100 g rozinek.
150 g jemné pšeničné krupice.
30 g másla.
150 g moučkového cukru.
1 sáček vanilkového cukru.
Jantarový rum (volitelné).

Karamel:
60 g moučkového cukru.
1 velká lžíce vody.

Příprava:
Den předem dejte rozinky do misky. Zalijeme je jantarovým rumem. Rezervujte přes noc v lednici. Druhý den rozinky slijeme. Formu vymažte máslem.

Do hrnce nalijeme mléko a moučkový cukr. Stejně tak máslo a vanilkový cukr. Vařit vodu. Poté vsypeme pšeničnou krupici. Mírně snižte teplotu, aby se vytvořil vývar. Neustále mícháme ručním šlehačem. Nechte asi 10 minut. Konzistence bude velmi hustá. Necháme vychladnout.

Vejce rozbijte do misky. Lehce je prošlehejte. Poté, jakmile krupice vychladne, slijeme ji. Dobře promíchejte. Přidejte také okapané rozinky. Vyhraďte si čas na přípravu karamelu.

Karamel:
Do hrnce nasypte cukr a vodu. Zahřívejte na mírném ohni. Za účelem získání blond karamelu. Přeneste karamel do formy na charlotte. Zakryjte stěny.

Dokončení:
Předehřejte troubu č.6 (180°).

Náplň přendejte do formy. Pečte asi 30 min. / 40 min. Musíte mít pěknou barvu. Nechal jsem to uležet přes noc. Pro mě je to nejlepší způsob, jak mít krásnou
texturu.

Vezměte si hluboký talíř. Zalijte trochou vroucí vody. Nechte 2 min. / 3min., forma charlotte. Aby karamel zkapalněl. Formu zakryjte velkým talířem. Otočte to celé.

Dopřát…