Zde je jablečný dort, který si můžete vychutnat jako dezert nebo svačinu. Tento lahodný, obzvláště vlhký a lehký koláč.OZNÁMENÍ

Jablečná omáčka k snídani nebo dezertu je vždy praktická pro děti, ale i pro dospělé.

Malí i velcí si užijí přípravu a konzumaci tohoto nízkokalorického dortu. K okamžitému testování!

Ingredience:
1,5 kg jablek
150 g cukru
120 g másla
6 vajec
2 lžíce mouky
10 kostek cukru

Příprava:

Jablka oloupeme a nakrájíme na malé kousky.

Udělejte si kompot: jablka spařte v hrnci s 2-3 lžícemi vody. Nasaďte víko.

Když jsou jablka dobře uvařená a měkká, stáhněte je z ohně a sceďte je pomocí cedníku. (Opatření pro vyjmutí z formy)

Do okapaných vařených jablek přidáme cukr, máslo na malé kousky (jablka jsou ještě horká, rozpustí se), celá vejce rozšlehaná vidličkou, mouku. Za pochodu dobře promíchejte.

Vezměte si pružinovou pánev s poměrně vysokými stranami nebo charlotte. Karamelizujte tuto formu: Umístěte 10 kusů cukru s jednou nebo 2 lžícemi vody. Vezměte si rukavice a umístěte formu na vysoké teplo. Cukr by se měl po několika minutách rozpustit a změnit barvu. Sundejte z plotny a otočte formu pomocí rukavic tak, aby pokryla celé dno formy, a jděte co nejvíce nahoru přes okraje.

Zkaramelizovanou formu naplňte jablečnou směsí a koláč pečte jednu hodinu při 160 °C.

Když je koláč upečený, vyjměte ho z trouby a nechte vychladnout. Poté během čekání na podávání dáme do lednice do formy. Těsně před podáváním vyklopíme.

Odformování :
Nalijte do dřezu trochu horké vody. Umístěte tam formu, voda by měla karamel zahřát, aby se dal snáze vyjmout. Nechte několik minut působit. Poté na formu položte obrácený talíř nebo servírovací misku a rychle obraťte formu přilepenou na talíř. Dobře protřepejte, měli byste slyšet, jak dort padá na talíř. A tady to máte…

PS: Tento koláč můžete podávat i s pudinkem.