Dnes vám nabízím čerstvý a lahodný recept na tiramisu. Rádi byste si připravili Tiramisu s jahodami a pudinkem bez vajec? Ingrediencemi jsou mascarpone a slunéčko sedmitečné, ale kávu tentokrát nahrazují jahody, díky čemuž je tento dezert vhodný opravdu pro každého, i pro ty, kteří nemohou jíst vejce.

Na rozdíl od tradičního tiramisu si s jahodami můžete opravdu dopřát ozdoby, jednoduše je rozpůlit nebo vytvořit květiny, disky, kousky atd. ? Děti si určitě pochutnají na tiramisu „mohou jíst“.OZNÁMENÍ

Doba přípravy: 20 minut
Doba vaření: 00 minut
Obtížnost: Velmi snadná
Porce: 4 osoby

K přípravě tohoto receptu budete potřebovat následující ingredience:

Ingredience:

– 350 g mascarpone
– 100 g čerstvé tekuté smetany
– 100 g kondenzovaného mléka
– 18 slunéček
– 400 g jahod
– podle chuti jako pomerančový džus

Příprava tiramisu s jahodami a pudinkem bez vajec

Mascarpone vyndejte z lednice alespoň hodinu předem. Mascarpone propracujte lžící, aby změklo, poté přidejte kondenzované mléko a obě ingredience dobře promíchejte.

Samostatně ušlehejte studenou smetanu, poté ji po troškách přidávejte do mascarpone a smetany z kondenzovaného mléka za mírného míchání, aby se smetana nerozpadla. Část uložte do lednice, zatímco budete připravovat zbytek receptu.

Jahody očistěte, osušte čistou utěrkou a nakrájejte na kousky. Beruška rychle namočte do pomerančové šťávy a polovinu sušenek položte na tác. Zalijeme polovinou krému z mascarpone a posypeme několika nakrájenými jahodami.

Zakryjeme zbytkem slunéček namočených ve šťávě a zalijeme zbytkem smetany. Ozdobte zbylými jahodami a před podáváním dejte jahodové tiramisu bez vajec alespoň na 3 nebo 4 hodiny do lednice!